Piłkarz Arki Gdynia Maciej Górski może trafić do Sandecji Nowy Sącz

Jak dowiedziało się trojmiasto.sport.pl, napastnik Arki Gdynia Maciej Górski od rundy wiosennej może być zawodnikiem I-ligowej Sandecji Nowy Sącz.
Tuż przed środowym sparingiem pomiędzy Arką Gdynia i Concordią Elbląg (relacja z meczu TUTAJ) Górski został przesunięty do zespołu rezerw. Trener Arki Paweł Sikora już jakiś czas temu uznał, że 22-letni piłkarz nie pasuje do jego zespołu i ostatnią szansą na pozostanie w drużynie było dobre przepracowanie okresu przygotowawczego.

- Górski w środę został przesunięty do zespołu rezerw. Ostatnio został zaproszony na testy do Sandecji, na co wyraziliśmy zgodę - informuje rzecznik Arki Tomasz Rybiński.

Górski w rundzie jesiennej wystąpił w zespole Arki 10 razy, sześć razy w pierwszej jedenastce. Na boisku przebywał w sumie 442 minuty i nie zdobył w tym czasie ani jednego gola.

Jeśli transfer Górskiego do Sandecji dojdzie do skutku, będzie to już trzeci zawodnik pozyskany przez klub z Nowego Sącza, który ostatnio występował w klubach z Trójmiasta. Pod koniec stycznia wypożyczony do Sandecji został Patryk Tuszyński z Lechii Gdańsk (zobacz TUTAJ), kilka dni wcześniej kontrakt z I-ligową drużyną podpisał inny były zawodnik biało-zielonych Paweł Nowak.

Czy odejście Górskiego byłoby stratą dla Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »