Arka Gdynia minimalnie wygrała w przedostatnim sparingu tej zimy [RELACJA + ZDJĘCIA]

Przedostatni tej zimy sparing żółto-niebieskich zakończył się minimalnym zwycięstwem Arki. Gdynianie wygrali 1:0 z III-ligową Gwardią Koszalin. Jedyną bramkę, pięknym uderzeniem z woleja zdobył Piotr Kuklis.
Podopieczni Pawła Sikory długo wchodzili w mecz. Pierwsze minuty niespodziewanie należały do gości. Po Arce widać było oznaki zmęczenia drugim obozem dochodzeniowym, którego zwieńczeniem był sparing z Gwardią. Z czasem arkowcy otrząsnęli się z letargu i zaczęli groźniej atakować.

W 35. minucie ożywiło się prawe skrzydło żółto-niebieskich. Po chwili dokładnym zagraniem popisał się Piotr Kuklis, ale jego podania nie wykorzystał Rafal Grzelak.

Arka w pierwszej połowie zdobyła jednak bramkę. W 40. min Kuklis oddał piękny strzał zza pola karnego, a piłka ugrzęzła w siatce.

W przerwie trener Sikora zmienił całą "11". O drugiej połowie nie można jednak powiedzieć wiele dobrego. Groźnych akcji było jak na lekarstwo. Trybuny po raz pierwszy ożywiły się w momencie, gdy w słupek trafił Michał Gałecki. Swoje okazje miał też Janusz Surdykowski. W 65. minucie Łukasz Zwoliński zaprzepaścił 100-proc. sytuację. Mając przed sobą pustą bramkę, nawet w nią nie trafił!

Za tydzień gdynianie rozegrają ostatni tej zimy sparing. Ich rywalem będzie Kaszubia Kościerzyna.

Arka Gdynia - Gwardia Koszalin 1:0 (1:0)

Bramka: Kuklis (40.)

Arka w I połowie: Szlaga - Krajanowski , Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak, Rzuchowski, Szwoch, Formella - Kuklis, da Silva. Arka w II połowie: Miszczuk - Kubowicz, Benevente, Sobieraj, Dettlaff - Radzewicz, Pietkiewicz, Pruchnik, Gałecki - Surdykowski, Zwoliński.