Trener Arki Gdynia Paweł Sikora: Skład mam gotowy w 90 procentach

Za dwa tygodnie inauguracja rundy wiosennej I ligi. Arka Gdynia zagra na wyjeździe z Wartą Poznań. Po sobotnim sparingu z Gwardią Koszalin trener żółto-niebieskich Paweł Sikora przyznał, że w głowie ma już praktycznie gotową wyjściową ?jedenastkę?.
W przedostatnim sprawdzianie przed ligą żółto-niebiescy zmierzyli się z Gwardią. Arka wygrała 1:0, ale nie wynik był najważniejszy.

- W piątek mocno trenowaliśmy, mój zespół był bardzo zmęczony. Dlatego z Gwardią każdy z piłkarzy zagrał po 45 minut. Za nami mocno przepracowana kolejna jednostka treningowa [obóz dochodzeniowy - red]. Dziś brakowało dokładności. Uważam jednak, że mieliśmy mecz pod kontrolą. Narzuciliśmy swój styl gry. Gdy odzyskamy świeżość, to powinno być dobrze - mówi Sikora w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

Opiekun gdyńskiej drużyny podkreśla wysoką formę swoich podopiecznych. Pochwalił zwłaszcza konkurentów do miejsca w składzie.

- Jestem pozytywnie zaskoczony formą niektórych piłkarzy. W dobrej dyspozycji są Piotr Tomasik, Marcin Radzewicz czy Dariusz Formella, a więc zawodnicy rywalizujący o miejsce na lewej stronie. Tak więc pojawiają się znaki zapytania, jak optymalnie zestawić lewą flankę - analizuje szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Większość wyjściowego składu Sikora ma już jednak w głowie.

- W ataku raczej nie mam znaków zapytania - Piotr Kuklis i Marcus da Silva strzelają bramki, więc powinni zachować swoje miejsce w składzie. Jeśli chodzi o obronę, to za czerwoną kartkę pauzować będzie Krzysztof Sobieraj. Zestawienie defensywy wydaje się więc oczywiste. Na tę chwilę skład mam gotowy w 90 proc. Zastawiam się tylko nad jedną, dwiema pozycjami - kończy Sikora.

Kkto powinien grać w wyjściowej "11" Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »