Arka Gdynia na ostatniej prostej przed ligą

We wtorek podopieczni Pawła Sikory po dwóch dniach przerwy wrócili do treningów. Te zajęcia rozpoczęły ostatni etap przed inauguracją rundy wiosennej. I liga wznawia rozgrywki 9 marca - żółto-niebiescy zagrają wówczas w Poznaniu z Wartą.
Zawodnicy Arki Gdynia są już na ostatniej prostej przed rundą rewanżową. Ekstremalnie długa przerwa między rundami - prawie cztery miesiące - to nie jest ulubiony okres polskich piłkarzy. Żmudne zimowe przygotowania, praca nad motoryką, kształtowanie wydolności, siły, a potem trening taktyczny. Miłym przerywnikiem są sparingi, których zimą arkowcy rozegrali aż nadto.

Sobotni z Gwardią Koszalin był dwunastym, a ostatni, trzynasty czeka gdynian w najbliższą sobotę o godzinie 16. Formę Arki na tydzień przed startem rundy wiosennej sprawdzi IV-ligowa Kaszubia Kościerzyna. To będzie tak naprawdę ostatni etap zimowych przygotowań. W kolejnym tygodniu żółto-niebiescy ćwiczyć będą już tylko taktykę pod kątem Warty.

Z czasem arkowcy powinni odzyskać świeżość, której tak brakowało w meczu z Gwardią. Mimo że nogi gdynian nie niosły, to podopieczni Pawła Sikory wypracowali kilka bardzo dobrych okazji. Zawiodła jednak skuteczność.

Zimą błysnęli młodzi zawodnicy, którzy głośno zgłaszają akces nie tyle o miejsce w kadrze meczowej, co o wyjściową jedenastkę. Był więc młodzieńczy powiew Dariusza Formelli, Michała Gałeckiego, Mateusza Szwocha i innych. Wysoką formę podtrzymuje Marcus Da Silva, który będzie podstawowym napastnikiem żółto-niebieskich, i jeśli tylko utrzyma swoją dyspozycję, znów powinien być groźny dla rywali.

Jednocześnie trwa rywalizacja o miejsce na lewym skrzydle. Kandydatów jest trzech: Piotr Tomasik, Marcin Radzewicz i Formella.

Wiosną gdyński zespół rozegra osiem meczów przed własną publicznością. Hitowo zapowiada się zwłaszcza starcie z Cracovią (16 marca), z którego bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Orange Sport.

Terminy i godziny meczów Arki przy Olimpijskiej:

Arka - Cracovia (16 marca, godz. 19)

Arka - Kolejarz Stróże (30 marca, godz. 15)

Arka - Termalica Nieciecza (13 kwietnia, godz. 17.30)

Arka - Polonia Bytom (24 kwietnia, godz. 19)

Arka - GKS Tychy (4 maja, godz. 17.30)

Arka - Okocimski KS (11 maja, godz. 17.30)

Arka - Stomil Olsztyn (29 maja, godz. 19)

Arka - ŁKS Łódź (8 czerwca, godz. 17)

Ile punktów zdobędzie wiosną Arka przed własną publicznością? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »