Arka Gdynia wygrała ostatni sprawdzian przed ligą [RELACJA + ZDJĘCIA]

W trzynastym i ostatnim meczu sparingowym tej zimy Arka Gdynia 2:0 pokonała Kaszubię Kościerzyna, lidera IV ligi grupy pomorskiej. Bramki dla drużyny żółto-niebieskich zdobyli: Rafał Grzelak oraz Marcus da Silva. Za tydzień o tej porze znać będziemy wynik meczu z Poznania.
To był ostatni zimowy sparing Arki przed ligą. Zgodnie z przewidywaniami trener Paweł Sikora posłał do boju najsilniejszą jedenastkę, która zainauguruje rundę wiosenną meczem z Wartą w Poznaniu.

Arkowcy od początku mieli dużą przewagę w polu, ale gościom trzeba oddać, że byli bardzo dobrze ustawieni taktycznie. W ich grze mało było przypadku. Mogła podobać się zwłaszcza kultura gry drużyny prowadzonej przez Pawła Budziwojskiego. Przyjezdni prezentowali się lepiej niż niejeden z wcześniejszych przeciwników Arki. W pierwszej połowie wyprowadzili nawet dwie groźne kontry, które przy lepszym wykończeniu mogły zakończyć się bramką. Inicjatywę mieli jednak żółto-niebiescy. To oni częściej byli przy piłce i zwłaszcza od 30. minuty co rusz gościli pod polem karnym rywali z Kościerzyny.Przed przerwą najlepsze okazje dla gdynian mieli: Marcin Radzewicz oraz Piotr Tomasik. W 5. minucie wbiegający w pole karne Radzewicz otrzymał precyzyjne podanie od Mateusza Szwoch i będąc w świetnej okazji, uderzył tuż obok słupka. W 17. minucie Tomasik przeprowadził piękną wymianę piłki z Marcusem Da Silvą. Brazylijczyk odegrał futbolówkę piętą, a "Tomas" z bliska strzałem na siłę przymierzył wprost w bramkarza. "Radza" mógł zaskoczyć golkipera Kaszubi uderzeniem z rzutu wolnego, ale Matusz Spierewka z trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Zaledwie kilkanaście sekund po przerwie wynik spotkania otworzył Rafał Grzelak. Nie minęło dziesięć minut, a Arka prowadziła już 2:0. Siódmym trafieniem z przerwie zimowej popisał się Marcus da Silva. Swoją cegiełkę przy tym trafieniu dołożył Grzelak, od którego rozpoczęła się cała akcja. Podopieczni Pawła Sikory do końca kontrolowali grę, mieli kolejne sytuacje, ale więcej bramek już nie padło.

Arka Gdynia - Kaszubia Kościerzyna 2:0 (0:0). Bramki: Grzelak (46.), Marcus (57.).

Arka: Szlaga - Krajanowski (60. Kubowicz), Jarzębowski, Brodziński, Tomasik - Grzelak (78. Jankowski), Rzuchowski (46. Pruchnik), Szwoch (60. Zwoliński), Radzewicz (78. Gałecki) - Kuklis, da Silva.

Kto na wiosnę będzie liderem Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »