Arka Gdynia nie może się doczekać prawdziwej wiosny

Piłkarze I-ligowej Arki Gdynia nie mają szczęścia do aury. Inauguracja ligi na stadionie w Gdyni odbyła się przy zimowej aurze, treningi również rozgrywają się przy mrozie oraz śniegu. Podczas sobotniego meczu z Bogdanką Łęczna trudno wypatrywać wiosny, murawa ma być jednak w dobrym stanie.
Z tego, że zima nie chce ustąpić wiośnie, doskonale zdają sobie sprawę piłkarze Arki. Pierwszy mecz na Stadionie Miejskim w Gdyni odbył się przy minusowej temperaturze. Przed spotkaniem z Cracovią zawodnicy tylko raz ćwiczyli na naturalnej murawie. Podobna sytuacja spotyka ich przed sobotnim meczem z Bogdanką w Łęcznej. We wtorek zawodnicy z powodu obfitych opadów śniegu odbyli ćwiczenia w hali lekkoatletycznej, gdzie trenowali m.in. siłę oraz wytrzymałość szybkościową.

W kolejnym dniu piłkarzom trenera Pawła Sikory w końcu udało się wyjść na powietrze. Na Narodowym Stadionie Rugby zawodnicy szkolili się ze strzałów na bramkę oraz akcji z dośrodkowaniem.

W najbliższych dniach, jeśli pogoda pozwoli, odbyć się mają dwa treningi. W czwartek oraz dzień później. Po piątkowych ćwiczeniach drużyna wybierze się w podróż do Łęcznej, gdzie w sobotę zagra z tamtejszą Bogdanką.

Piłkarze Arki i tak mogą być zadowoleni. Ich najbliżsi rywale nie mogą wejść w rytm meczowy, ponieważ ich spotkanie z 19. kolejki z powodu złych warunków na boisku w Brzesku zostało odwołane. W Łęcznej zapewniają jednak, że u nich mecz bez problemu dojdzie do skutku.

- W ostatni weekend rzeczywiście w naszym rejonie było takie załamanie pogody, że w Brzesku grać w piłkę nie można było. Natomiast nie widać zagrożeń dla rozegrania meczu z Arką. Nasza murawa od miesiąca jest podgrzewana. Możemy na niej nawet trenować. Jedynie na boku boiska leży dużo śniegu - zapewniał na łamach trójmiasto.pl szkoleniowiec Bogdanki Piotr Rzepka. Należy dodać, że trener Łęcznej pochodzi z Koszalina, a jako piłkarz grał m.in. w Bałtyku oraz Arce Gdynia. Cztery sezony grał również w Wiśle Tczew. Jako szkoleniowiec Rzepka opiekował się Unią Tczew oraz Bałtykiem.

Początek meczu Bogdanka Łęczna - Arka Gdynia o godz. 15. Spotkanie będzie transmitowane na Orange Sport. Relacja na trojmiasto.sport.pl.

Czy Arka ma szansę na awans do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! ?