17-letni Michał Gałecki zadebiutował w I lidze. W tym sezonie grało już dziewięciu młodzieżowców w barwach Arki Gdynia

W meczu z Okocimskim Brzesko swój debiut w I lidze zanotował Michał Gałecki. 17-latek, jeden z większych talentów w Arce Gdynia, na boisku pojawił się w 61. minucie. I wypadł dobrze.
Na zegarze mijała właśnie 61. minuta spotkania. Na boisku nie działo się za wiele. Poruszenie kibiców wywołała informacja o zmianie, jaką szykował trenera Paweł Sikora. Szkoleniowiec żółto-niebieskich zdjął Michała Rzuchowskiego, którego zastąpił Gałeckim. Dla młodego piłkarza był to debiut w I lidze i to w dodatku przed własną publicznością. Mimo tremy pokazał kilka ciekawych zagrań.

- Oczywiście w debiucie były wielkie emocje, swój występ oceniam jednak pozytywnie. Można było kilka rzeczy zrobić lepiej, nie można zbyt wiele powiedzieć po jednym meczu. Tych spotkań musi być więcej, abym "poczuł" tę 1 ligę. W drugiej połowie narzuciliśmy swój styl gry, doszło zmęczenie rywali i ostatecznie zdobyliśmy bramki, które dały nam zwycięstwo. Moim zdaniem zasłużone. Szanse na pierwszy skład na pewno są. Mamy bardzo wyrównaną kadrę i to trener zadecyduje, kiedy dostanę kolejną szansę do gry - powiedział Gałecki cytowany przez arka.gdynia.pl.

Zadowolony z jego występu był również trener Arki.

- To był dobry mecz Michała Gałeckiego, który nie popełnił w swojej grze błędów. Jak na debiut na pewno można go oceniać pozytywnie - przyznał Sikora.

Gałecki jest już dziewiątym młodzieżowcem Arki, który w tym sezonie zagrał mecz w I lidze! Oprócz niego byli to: Michał Szromnik, Julien Tadrowski (odszedł do Pogoni Szczecin), Paweł Brzuzy, Mateusz Szwoch, Michał Rzuchowski, Dariusz Formella (gra w Młodej Ekstraklasie Lecha Poznań), Piotr Pietkiewicz, Łukasz Zwoliński.

Który kolejny młody piłkarz Arki powinien dostać szansę debiutu w I lidze? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »