Sport.pl

Znamy potencjalnych rywali Arki Gdynia w Pucharze Polski

Arka Gdynia swoją przygodę z Pucharem Polski w sezonie 2013/2014 rozpocznie 24 lipca. Rywal żółto-niebieskich znany będzie tydzień wcześniej. O awans do 1/16 finału Arka zmierzyć się może z Pelikanem Łowicz, Resovią lub ze zwycięzcą rozgrywek z województwa zachodniopomorskiego, czy świętokrzyskiego.
Gdynianie udział w Pucharze Polski, tak jak wszystkie I-ligowe zespoły, rozpoczną od pierwszej rundy. O możliwość gry z Arką powalczą cztery zespoły. Najpierw 13 lipca odbędą się dwa spotkania. Pierwszy pomiędzy Pelikanem Łowicz a zwycięzcą pucharowej rywalizacji z województwa świętokrzyskiego oraz drugi, w którym zmierzą się Resovia z wygranym pary Bałtyk Koszalin - Chemik Police. Zwycięzcy tych spotkań zagrają cztery dni później w meczu o awans do I rundy Pucharu Polski. W kolejnym etapie rozgrywek na triumfatora tej rywalizacji czeka już właśnie Arka. Żółto-niebiescy to spotkanie rozegrają na wyjeździe. Mecz ten będzie decydował o awansie do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski, w którym znajdą się już 32 najlepsze zespoły.

Kolejny mecz już w 1/16 finału odbędzie się w dniach 16 lub 17 sierpnia. Wcześniej będzie losowanie, w którym każdemu zespołowi przydzielony zostanie indywidualny numer rozstawienia. Znana będzie też potencjalna droga każdego zespołu, ponieważ ustalona zostanie drabinka całego turnieju.

Gospodarzami meczów 1/16 i 1/8 finału są drużyny z niższej klasy rozgrywkowej w chwili losowania. W przypadku gdy występują na tym samym poziomie rozgrywek ligowych, decydujący o roli gospodarza jest wylosowany numer pozycji w drabince. Gospodarzem meczu jest wówczas drużyna, która wylosowała niższy numer.

Miejscem rozegrania meczu finałowego będzie Stadion Narodowy w Warszawie. Spotkanie odbędzie się 2 maja 2014 roku.

Czy Arka zagra w maju w Warszawie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: