Paweł Sikora stawia na młodość. Już dziesięciu młodzieżowców w kadrze Arki Gdynia

Do kadry pierwszego zespołu Arki Gdynia włączeni zostali kolejni młodzi zawodnicy. Pod okiem trenera Pawła Sikory trenować będą dwaj piłkarze z drużyny wicemistrzów Polski juniorów starszych: Michał Marcjanik oraz Mateusz Szulc.
Marcjanik i Szulc brali udział w udanych dla Arki mistrzostwach Polski, z których podopieczni Krzysztofa Janczaka przywieźli srebrne medale. Ten pierwszy był podstawowym obrońcą żółto-niebieskich, drugi to skrzydłowy, który strzelił bramkę w wygranym 5:1 meczu z Cracovią. Szulc w Arce zastąpi wypożyczonego do Gryfa Wejherowo Pawła Brzuzego. Marcjanik jesienią rozegrał pięć meczów w III-ligowych rezerwach. Obaj ci piłkarze są z rocznika '94.

To zresztą nie pierwsi piłkarze z drużyny juniorów starszych, którzy włączeni zostali do seniorskiej kadry. Z trenerem Sikorą i jego sztabem trenowali już: Patryk Kamola, który w jednym z meczów był nawet rezerwowym, Paweł Wojowski oraz Michał Gałecki. Wojowski i Gałecki zdążyli już zadebiutować w I lidze. Wojowski ze Stomilem, a Gałecki z Okocimskim Brzesko.

W nowym sezonie numerem trzy w bramce ma być natomiast Dawid Kęda, inny bramkarz wicemistrzów Polski. Tym samym liczba młodzieżowców w Arce wzrośnie do dziesięciu, gdyż są jeszcze: Michał Szromnik, Mateusz Szwoch, Michał Rzuchowski, Piotr Pietkiewicz.

Jak powiedział nam wczoraj trener Sikora, pod obserwacją będą kolejni młodzi zawodnicy srebrnej drużyny. Niewykluczone, że do treningów dołączą także: Sebastian Bartlewski, który ma jednak ofertę z Podbeskidzia Bielsko-Biała, i Michał Nalepa.

Czy któryś z młodych piłkarzy będzie objawieniem Arki Gdynia? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »