Arka Gdynia poznała rywala w Pucharze Polski

II-ligowy Pelikan Łowicz będzie rywalem Arki Gdynia w I rundzie Pucharu Polski. Żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe we wtorek 23 lipca o godz. 17.
Pelikan awans zapewnił sobie dzięki wygranej 3:2 z Bałtykiem Koszalin. Mecz był bardzo emocjonujący. Gospodarze już na początku spotkania objęli prowadzenie, ale kilka minut później drużyna z Łowicza wyrównała. Jeszcze przed przerwą Pelikan poszedł za ciosem, a kolejną bramkę zdobył ledwie dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Bałtyk zdołał odpowiedzieć jedynie bramką w 85. minucie.

Dla Arki będzie to oficjalne rozpoczęcie nowego sezonu, a zarazem element przetarcia przed spotkaniem ze Stomilem Olsztyn. Możliwe, że ten mecz trener Sikora potraktuje nieco ulgowo i w przeciwieństwie do sparingu z Gryfem Wejherowo (relacja i zdjęcia TUTAJ) wystawi rezerwowy skład.

Pelikan od kilku sezonów gra w II lidze grupie wschodniej. W sezonie 2012/13 łowicki zespół zajął trzecie miejsce. Największym sukcesem tego klubu jest awans do II ligi w sezonie 2006/07.

W piątek o godzinie 19.29 odbędzie się oficjalna prezentacja Arki, która w przyszłym sezonie powinna powalczyć o awans do ekstraklasy.

Arka poważnie potraktuje Puchar Polski? Podyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »