Trener Arki Gdynia Paweł Sikora przed inauguracją I ligi: Wszyscy są w stu procentach zdrowi

Szkoleniowiec piłkarzy Arki Gdynia Paweł Sikora zapewnia, że zespół dobrze przepracował okres przygotowawczy i wszyscy zawodnicy są w pełni zdrowia. Trener żółto-niebieskich przez sezonem docenia młodych piłkarzy Arki, którzy mają wspierać bardziej doświadczonych kolegów z drużyny.
Arka już w sobotę 27 lipca o godz. 16 zainauguruje sezon I- ligi. Żółto-niebiescy rozegrają swój pierwszy mecz w Ostródzie ze... Stomilem Olsztyn. Przeciwnicy Arki nie są raczej stawiani w roli faworyta. W trakcie okresu przygotowawczego zespół opuścili Łukasz Suchocki i Paweł Kaczmarek, którzy byli kluczowymi zawodnikami. Dodatkowo Stomi nie zagra na swoim stadionie, ponieważ stan obiektu nie pozwala m.in. przyjąć kibiców gości. Trener Sikora jest jednak ostrożny i uczula swoich piłkarzy, że najważniejsza jest koncentracja.

- Patrząc dzisiaj na ten mecz mamy komfort, że Stomil nie zagra u siebie. Nie ma handicapu swojego boiska, a do tego wszystkiego stracili kilku zawodników ze składu. Jednak powtarzam zawsze, że trzeba wyjść z pełną koncentracją i z szacunkiem do przeciwnika - mówi trener Sikora. - Trzeba po prostu strzelać bramki, żeby nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego sezonu, gdzie mimo dobrej gry traciliśmy głupio punkty - dodaje szkoleniowiec Arki.

We wtorek 23 lipca Arka zagrała w pierwszej rundzie Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz (2:1 dla gdynian). W meczu nie wystąpili Michał Szromnik, Radosław Pruchnik oraz Glauber Souza Couto. Dwaj pierwsi narzekali na urazy, natomiast Brazylijczyk załatwiał sprawy związane ze swoją wizą.

- Inauguracja będzie bardzo ciężka, jednak w pełni zdrowi i gotowi do meczu będą Szromnik i Pruchnik. Po konsultacji z koordynatorem sztabu medycznego Markiem Gadułą jesteśmy spokojni o odpowiednie doprowadzenie tych zawodników do właściwego stanu. Glauber też już jest dyspozycyjny - dodaje Sikora.

Głośno ostatnio zrobiło się o powrocie byłego piłkarza Arki Juliena Tadrowskiego, który obecnie występuje w Pogoni Szczecin. Podobnie jak mówi wiceprezes Michał Globisz, tak też trener Sikora ostatecznie zapewnia, że ten piłkarz nie jest już w kręgu zainteresowań gdynian.

- Tak jak wspomniał wiceprezes Globisz, Tadrowski nie trafi do naszej drużyny. Mamy teraz wakat w zespole, kiedy z Arki odszedł Benevente Peres. Nie ma jednak sensu szukać zawodnika akurat na jego pozycję. Nie mamy problemu ze stoperami. Mamy bardzo dobrze prezentującego się Michała Marcjanika, więc na to wolne miejsce będziemy szukali raczej gracza uniwersalnego - mówi o sytuacji kadrowej Sikora.

W Arce w sezonie 2013/14 duże wsparcie pierwszemu zespołowi dawać mają młodzi piłkarze, którzy w barwach gdyńskiego klubu zdobywali medale młodzieżowych mistrzostw Polski.

- Jeśli chodzi o młodzież, to zauważamy bardzo duży postęp. Z pewnością będą stanowili nie tylko o uzupełnieniu zespołu, ale i o jego sile. Sporą dojrzałość boiskową zyskał Mateusz Szwoch, a w okresie przygotowawczym bardzo dobrze prezentował się Szromnik, który mocno pracował nad mentalnością. Widzimy poprawę jego stylu - mówi Sikora. Jeśli chodzi o Szwocha, to nie ma w I lidze i ekstraklasie zawodnika o podobnych umiejętnościach. Blokowały go do tej pory sprawy mentalne, ale zrozumiał, czego się od niego oczekuje - zakończył szkoleniowiec Arki.

Transmisja z meczu Stomil - Arka na antenie Orange Sport.

Czy Arka wygra na inaugurację? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Ile goli strzeli dla Arki Aleksander w sezonie 2013/14?