Arka Gdynia do Płocka pojechała po zwycięstwo nr 300 w rozgrywkach I ligi

Jeśli piłkarze Arki Gdynia wygrają z Wisłą Płock (początek meczu o godz. 20), to odniosą zwycięstwo nr 300 w rozgrywkach I ligi. Poprzednie jubileusze kończyły się dla żółto-niebieskich wygranymi do zera.
Jak podaje klubowy dokumentalista Maciej Witczak, pierwsze zwycięstwo w I lidze Arka odniosła 9 kwietnia 1961 roku z Calisią. Co ciekawe wszystkie okrągłe spotkania jubileuszowe gdynianie wygrywali do zera. Jako ostatni do żółto-niebieskich kronik wpisał się Grzegorz Niciński, którego bramka z Górnikiem Konin zapewniła Arce zwycięstwo nr 200. Warto podkreślić, że dla gdynian jest to 28. sezon w I lidze.

Jubileusze Arki:

wygrana nr 1: 9.04.1961 Arka - Calisia 2:0, bramki: Tadeusz Wądołowski (49.), Czesław Majcher (50.)

wygrana nr 100: 11.11.1973 Motor Lublin - Arka 0:1 bramka: Józef Zieliński (35.)

wygrana nr 200: 8.10.1994 Arka - Górnik Konin 1:0 bramka: Grzegorz Niciński (35. - karny)

Trener Paweł Sikora zapowiada, że w Płocku jego zespół zagra ofensywnie. Szkoleniowiec Arki oczekuje, iż zespół narzuci rywalom swój styl gry. Wisła to beniaminek zaplecza ekstraklasy, ale z grona czterech drużyn, które wywalczyły awans, wydaje się być najsilniejsza. W pierwszej kolejce tego sezonu Nafciarze 2:2 zremisowali z Miedzią Legnica, a tydzień temu wygrali z Łęcznej z Górnikiem 2:0. Czołową postacią drugiej ligi płocczan jest Filip Burkhardt. Dla niego mecze z Arką są szczególne (czytaj wywiad z Burkhardtem - TUTAJ.

W meczowej kadrze Arki zaszły dwie zmiany. Zmiennikiem Michała Szromnika, zamiast Patryka Kamoli, będzie Jakub Miszczuk. Z kolei Piotr Pietkiewicz wskoczył do "18" za Michała Gałeckiego.

Do Płocka trenera Sikora zabrał:

Bramkarze: Szromnik, Miszczuk

Obrońcy: Glauber, Sobieraj, Kubowicz, Tomasik, Marcjanik, Jarzębowski

Pomocnicy: Szwoch, Pruchnimk, Rzuchowski, Radzewicz, Pietkiewicz, Wojowski

Napastnicy: da Silva, Jamróz, Szubert, Aleksander.