Piłkarz Arki Gdynia Michał Gałecki na testach w angielskim Watford

17-letni pomocnik Arki Gdynia Michał Gałecki dostał zgodę od klubu na testy w angielskim Watford FC grającym w lidze Championship (drugi poziom rozgrywek). Może tam przebywać nawet dwa tygodnie.
Gałecki był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 17, ma już również za sobą debiut w pierwszym zespole Arki. W rundzie wiosennej poprzedniego zespołu wystąpił w trzech meczach I ligi - z Okocimskim Brzesko, Olimpią Grudziądz oraz Stomilem Olsztyn. W sumie spędził na boisku 98 minut. Miał również udział w zdobyciu przez Arkę wicemistrzostwa Polski do lat 19.

Gałecki niedawno otrzymał propozycję z Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale kluby nie dogadały się co do wysokości odstępnego. Piłkarz po osiągnięciu pełnoletności (w styczniu przyszłego roku) będzie mógł odejść z Arki za równowartość ekwiwalentu za wyszkolenie (nie będzie on wielki gdyż piłkarzem gdyńskiego klubu jest od 2011 r), a póki co nie kwapi się z podpisaniem nowego kontraktu. Stąd zgoda Arki na testy w Anglii. Jeśli Gałecki spodoba się trenerom Watfordu, gdyński klub będzie mógł zarobić na jego sprzedaży zdecydowanie więcej pieniędzy.

Watford to po 2 kolejkach lider Championship. To bardzo mocny zespół, w jego składzie są m.in. hiszpański bramkarz Manuel Almunia (ex-Arsenal) oraz reprezentanci swoich krajów - Czech Daniel Pudil, Szwed Joel Ekstrand czy Paragwajczyk Javier Acuna.

Czy Gałecki ma szanse aby zrobić karierę w Anglii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »