Mecz 7. kolejki I ligi pomiędzy Arką Gdynia i GKS Katowice został przełożony. Dlaczego?

Mecz 7. kolejki I ligi GKS Katowice - Arka Gdynia, który miał się odbyć 7 września, został przełożony na 18 września. Powodem jest powołanie trzech piłkarzy żółto-niebieskich do reprezentacji Polski do lat 20.
Selekcjoner kadry U-20 Jacek Zieliński na mecze z Niemcami (6 września, Pfullendorf) oraz Włochami (11 września, Szczecin), które rozegrane zostaną w ramach Turnieju Czterech Narodów, powołał trzech piłkarzy Arki: Michała Szromnika, Mateusza Szwocha oraz Michała Rzuchowskiego.

Ponieważ na 7 września został wyznaczony mecz I ligi z GKS Katowice, działacze Arki wystąpili do PZPN z wnioskiem o przełożenie meczu. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN przychylił się do tej prośby i przełożył spotkanie na środę, 18 września.

Oznacza to, że po najbliższym meczu z Okocimskim Brzesko w Gdyni (31 sierpnia) Arka będzie miała dwa tygodnie przerwy. Do gry wróci 14 września (Miedź Legnica u siebie).

Czy brak Szromnika, Szwocha i Rzuchowskiego byłby dużym osłabieniem dla Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »