Arka Gdynia ma najmłodszy duet bramkarzy w I lidze. Średnia wieku 19,5 roku

Jak wyliczyło trojmiasto.sport.pl Arka Gdynia - jeden z faworytów w walce o ekstraklasę - ma najmłodszy duet bramkarski w I lidze. Średnia wieku Michała Szromnika i Patryka Kamoli to zaledwie 19,5 roku.
Sytuacja w bramce Arki zmieniła się po groźnej kontuzji Jakuba Miszczuka, który na jednym z treningów zerwał mięsień półbłoniasty. Bramkarz pozyskany latem z Lecha Poznań już w poprzednim sezonie zdążył zadebiutować na zapleczu ekstraklasy. W tym miał być bramkarzem numer dwa. Uraz okazał się na tyle poważny, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż 23-letni zawodnik nie zagra do końca roku. W obwodzie trenerowi Pawle Sikorze pozostało zatem dwóch nastolatków - 18-letni Dawid Kędra oraz o rok starszy Patryk Kamola. Żaden z nich nie zagrał ani minuty w I lidze. Wobec kontuzji Miszczuka zmiennikiem Szromnika został Kamola. Nastoletni bramkarz z Okocimskim Brzesko zasiadł na ławce rezerwowych. Tym samym średnia wieku obu bramkarzy żółto-niebieskich nie przekroczyła nawet 20 lat!

Trojmiasto.sport.pl wyliczyło, że jest to najmłodszy duet golkiperów w I lidze. Żaden inny klub nie ma w kadrze tylu bramkarzy, którzy nie przekroczyli jeszcze 21. roku życia. 21 i 20 lat mają Andrzej Sobieszczyk i Krystian Stępniowski, bramkarze Puszczy Niepołomice, a także Energetyka ROW Rybnik (Marcin Skrzeszewski 20, Daniel Kajzer 21). W wieku Sobieszczyka i Kajzera są Piotr Skiba oraz Dawid Mieczkowski, czyli numer jeden i dwa w bramce Stomilu Olsztyn. A dla porównania rywalizacja między słupkami w Okocimskiem Brzesko (sobotni rywal Arki) toczy się między 28-letnim Markiem Pączkiem oraz 21-letnim Aleksandrem Koziołem.

22 to średnia wieku Daniela Osieckiego (25) i Jędrzeja Woźniaka (19), choć numerem jeden w bramce Olimpii Grudziądz jest kontuzjowany Michał Wróbel (33). Młodymi bramkarzami może poszczycić się także GKS Katowice (Łukasz Budziłek 22, Rafał Dobroliński 25), Wisła Płock (Daniel Szczepankiewicz 26, Seweryn Kiełpin 22), Dolcan Ząbki (Rafał Leszczyński 21, Maciej Humerski 28).

Na przeciwległym biegunie są: Andrzej Bledzewski (36), Aleksander Ptak (36) strzegący bramki Miedzi Legnica. Mieszanka rutyny z młodością charakteryzuje bramkarzy Sandecji Nowy Sącz (Marcin Cabaj 36, Artur Świerad 18), GKS Bełchatów (Arkadiusz Malarz 33, Wiktor Baranowski 19), Floty Świnoujście (Szymon Gąsiński 30, Konrad Forenc 21), Górnika Łęczna (Sergiusz Prusak 34, Piotr Socha 22). Niemal równolatkami są Sebastian Nowak (31) oraz Grzegorz Kasprzik (30) strzegący bramki Termaliki Nieciecza. Oprócz nich "30" przekroczyli wspomniani wyżej Bledzewski i Ptak oraz Wróbel i czwarty w kadrze Olimpii, Bartosz Fabiniak.

Czy to dobrze, że Arka ma tak młodych bramkarzy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »