Były bramkarz Lechii Gdańsk na testach w Arce Gdynia

Bramkarz Maciej Czyżniewski trenuje z zespołem Arki Gdynia. Jeśli uzyska akceptację trenera Pawła Sikory - mimo zamkniętego okna transferowego - będzie mógł podpisać kontrakt z klubem, gdyż jest w tej chwili wolnym zawodnikiem.
Czyżniewski to syn zmarłego w lipcu Andrzeja - byłego bramkarza m.in. Arki, a potem dyrektora ds. sportowych gdyńskiego klubu.

28-letni bramkarz urodził się w Gdyni, jednak karierę rozpoczynał w... Lechii Gdańsk. Potem grał w Gedanii, Gryfie Wejherowo, Bałtyku Gdynia, Raduni Stężyca, Rodle Kwidzyn oraz Cartusii. W 2011 r. wyjechał na Cypr, gdzie grał w trzech klubach (w międzyczasie zaliczył jeszcze epizod w Nielbie Wągrowiec).

Obecnie Czyżniewski jest bez klubu, a ponieważ Arka ma na pozycji bramkarza spore kłopoty, został przez trenera Sikorę zaproszony na testy. Przypomnijmy, że pierwszym bramkarzem żółto-niebieskich jest 20-letni Michał Szromnik, ale oprócz niego - po groźnej kontuzji Jakuba Miszczuka - do dyspozycji szkoleniowca żółto-niebieskich pozostają tylko jeszcze młodsi Patryk Kamola (19 lat) i Dawid Kędra (18 lat). Arka ma więc w tej chwili zdecydowanie najmłodszych bramkarzy w całej I lidze.

Czyżniewski na testach pozostanie kilka dni i prawdopodobnie wystąpi w piątkowym meczu sparingowym z Zawiszą w Bydgoszczy (godz. 13).

Czy Czyżniewski może być konkurentem Szromnika? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »