Arka Gdynia przegrała z Zawiszą Bydgoszcz w meczu sparingowym. Debiuty Adriana Budki i Kamila Juraszka

Piłkarze Arki Gdynia w rozegranym w Bydgoszczy meczu sparingowym przegrali z tamtejszym Zawiszą 0:1. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Drygas.
W zespole żółto-niebieskich zabrakło w tym spotkaniu trzech zawodników przebywających na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20 (Michał Szromnik, Mateusz Szwoch, Michał Rzuchowski), w Gdyni pozostali także narzekający na drobne urazy najlepsi strzelcy zespołu Arkadiusz Aleksander i Marcus da Silva oraz Krzysztof Sobieraj. Debiuty w nowych barwach zaliczyli z kolei niedawno zakontraktowani Adrian Budka oraz Kamil Juraszek.

Mecz jak na spotkanie sparingowe toczył się w przyzwoitym tempie, a oba zespoły stworzyły sobie sporą ilość sytuacji do zdobycia bramki. W pierwszej połowie najlepsze sytuacje dla Arki zmarnowali Michał Szubert, Dawid Kubowicz oraz Radosław Pruchnik, ale świetnie w bramce Zawiszy spisywał się Wojciech Kaczmarek.

W drugiej połowie trener Paweł Sikora przeprowadził aż dziewięć, a jego zespół tak groźny dla rywala już nie był. Wciąż aktywny był Szubert, starał się Brazylijczyk Marco Aurelio, ale efektu bramkowego to nie przyniosło.

Gola zdobyli za to gospodarze. Vahan Gevorgyan zagrał z prawej strony boiska do Drygasa, który pięknym strzałem w okienko nie dał szans Patrykowi Kamoli. Arka po stracie bramki ruszyli do ataków, ale wynik meczu do końca nie uległ już zmianie.

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Drygas (83.)

Zawisza: Kaczmarek (55. Witan) - Lewczuk (62. Sochań), Skrzyński (46. Strąk), Andre Micael (46. Markowski), Ziajka (46. Ciechanowski) - Wójcicki (46. Gevorgyan), Drygas, Goulon (46. Hermes), Petasz (46. Luis Carlos), Kuklis (46. Dudek) - Vasconcelos (46. Sosnowski).

Arka: Kędra (70. Kamola) - Kubowicz (68. Stolc), Jarzębowski (65. Robakowski), Marcjanik (46. Juraszek), Tomasik (68. Glauber) - Budka, Aurelio, Pruchnik (72. Pietkiewicz), Radzewicz (65. Wojowski), Jamróz (46. Gałecki), Szubert (72. Fujikawa).

Czy Budka i Juraszek będą wzmocnieniem Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »