Szromnik i Rzuchowski zagrali w młodzieżowej reprezentacji Polski

Michał Szromnik i Michał Rzuchowski z trójki powołanych piłkarzy Arki Gdynia wystąpili w meczu turnieju Czterech Narodów przeciwko reprezentacji Niemiec. Biało-czerwoni przegrali w Pfullendorfie 0:2. Bramkarz żółto-niebieskich rozegrał całe spotkanie, a pomocnik na murawę wszedł po przerwie.
Oprócz Szromnika i Rzuchowskiego na mecze reprezentacji U-20 wyjechał jeszcze Mateusz Szwoch. To właśnie ze względu na nieobecność trójki młodych kadrowiczów Arka przełożyła swój ligowy mecz z GKS Katowice, który zostanie rozegrany w środę 18 sierpnia o godz. 17 (transmisja w Orange Sport).

Dla Polaków był to pierwszy mecz w turnieju Czterech Narodów i na początek drużyna Jacka Zielińskiego zmierzyła się z obrońcą trofeum. Spotkanie od pierwszych minut nie ułożyło się po myśli biało-czerwonych, którzy od 6. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Koja. Ostatecznie Polacy przegrali 0:2. Szromnik zagrał pełne 90 minut, z kolei Rzuchowski na początku drugiej połowy zmienił na boisku Radosława Murawskiego. Szwoch całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. We wtorek kolejny występ biało-czerwonych, którzy w Szczecinie podejmą Włochów.

W turnieju ponadto gra reprezentacja Szwajcarii.

Niemcy 2-0 Polska Maximilian Arnold 10, Sebastian Kerk 52

Polska: Szromnik - Fryc, Długokęci, Koj, Straus - Bąk (46. Szeliga), Nalepa, Murawski (46. Rzuchowski), Drewniak (85. Jaroszyński), Włodyka (85. Kasprzak) - Dytko (65. Drażba).

Czy któryś z młodych arkowców ma szansę na grę w seniorskiej reprezentacji? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »