Arka na taki mecz czekała ponad dziesięć lat

Ponad dziesięć lat minęło od ostatniego meczu na szczeblu centralnym, w którym Arka strzeliła pięć bramek na wyjeździe. Z Puszczą Niepołomice żółto-niebiescy powtórzyli wyczyn z 30 marca 2003 roku.
Popis strzelecki gdynian w meczach poza domem zdarza się bardzo rzadko. Tym niemniej festiwal strzelecki z Puszczą wart jest odnotowania dlatego, że ostatni raz tak efektowna wygrana miała miejsce przed dziesięciu laty. Było to w sezonie 2002/03. 30 marca Arka grała we Wrocławiu ze Śląskiem. Po trzech bramkach Marcina Józefowicza i jednej Macieja Kaczorowskiego oraz Jacka Fojny Arka wygrała 5:0.

Po ponad dziesięciu latach żółto-niebieskim znów udało się strzelić pięć bramek na wyjeździe. Tym razem akcenty rozłożyły się na czterech arkowców. W zwycięskim 5:2 spotkaniu z Puszczą gole zdobywali: Tomasz Jarzębowski, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik (dwie) oraz Michał Rzuchowski.

W międzyczasie Arka wysoko wygrywała także w Pucharze Polski z Gryfem Wejherowo (5:1, I runda PP, dwie bramki Grzegorza Podstawka i Sławomira Kułyka oraz jedna Michała Smarzyńskiego) i Piastem Gliwice (5:2, 1/16 PP, dublet ustrzelili Grzegorz Niciński i Janusz Dziedzic, jednego gola dołożył Olgierd Moskalewicz).

Kolejny festiwal strzelecki Arki w lidze to sezon 2006/07 i mecz z Górnikiem Łęczna (5:1, Olgierd Moskalewicz, Damian Nawrocik, Janusz Dziedzic, Marcin Wachowicz dwie).

Z najnowszej historii warto jeszcze wspomnieć o niedawnym spotkaniu w Gdyni z udziałem Arki i Zawiszy Bydgoszcz. Wówczas w 13. kolejce pod wodzą Petra Nemeca, Arka rozstrzelała gości, wbijając im pięć bramek, a tracąc dwie. Co ciekawe jedną z bramek strzelił dla Arki Jarzębowski, który zdobył gola także z Puszczą Niepołomice.

Zobacz popis strzelecki Arki z Puszczą - tutaj.

Czy pięć bramek Arki z Puszczą to zapowiedź zwyżki formy żółto-niebieskich? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »