Sport.pl

Zdewastowany stadion i zalane biura Arki po meczu z Chojniczanką

Derby Pomorza pomiędzy Arką Gdynia i Chojniczanką były nie tylko gorące na boisku, ale niestety także na trybunach. Skandaliczne zachowanie grupy wspierającej gości zakończyło się dewastacją stadionu i biur zlokalizowanych w obiekcie. Szkody wycenia się na minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Mimo że gdyńska Arka nie ma możliwości gry przeciwko odwiecznemu rywalowi Lechii Gdańsk, to kibice obu drużyn szukają okazji, aby znaleźć się na spotkaniu przeciwników. Tak dzieje się, gdy gdański klub gra na PGE Arenie z Zagłębiem Lubin, Lechem Poznań czy Cracovią, z których kibicami fani żółto-niebieskich żyją w zgodzie, lub kiedy w Gdyni spotyka się Arka z zaprzyjaźnioną z Lechią Chojniczanką. Właśnie sobotnie spotkanie gdynian z drużyną z Chojnic było okazją do rywalizacji kibiców o dominację w Trójmieście.

Nowy stadion GOSiR, który do użytku oddany został w lutym 2011 roku, to jeden z piękniejszych stadionów w Polsce. Podczas derbów Pomorza frekwencja wyniosła 5728 widzów, w tym ponad 500 kibiców gości. Przez większość spotkania piłkarze z Chojnic nie otrzymywali żadnego wsparcia od kibiców, którzy wciąż intonowali pieśni o Lechii i te obrażające gospodarzy.

Po spotkaniu okazało się, że wyzwiska kibicom gości nie wystarczyły. Dużo większą rozrywką było zdewastowanie sektora oraz toalet. Po wstępnym oszacowaniu zniszczeń okazało się, że przez zalanie toalet dewastacji uległy także biura gdyńskiego klubu zlokalizowane poniżej trybuny dla gości.

- Łącznie zniszczono około 200 siedzisk w sektorze gości - mówi kierownik gdyńskiego stadionu Dariusz Schwarz.

Zniszczenie krzesełek to jedno, najpoważniejsze straty zanotowano jednak w wyniku zalania toalet.

- Nie ma zniszczeń w armaturze. Natomiast widać, że celowo został zniszczony, najwyraźniej poprzez skopanie, zawór wody zimnej. Ponadto celowo papierem toaletowym i papierowymi ręcznikami zatkano kratki ściekowe. Na skutek tego doszło do zalania biur Arki, które znajdują się pod sektorem gości - informuje przedstawiciel GOSiR. - Wstępnie szkody szacujemy na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dokładną wycenę zniszczeń po sobotnim meczu będziemy mieli w poniedziałek. Stadion jest ubezpieczony, ale nie od aktów wandalizmu. Dlatego, zgodnie z procedurą, fakturę wystawimy organizatorowi meczu, czyli Arce. Wtedy zapewne gdyński klub będzie dochodził tej kwoty od Chojniczanki - dodaje Dariusz Schwarz.

Źródło: trojmiasto.pl

Jakie kary powinni otrzymać kibice Chojniczanki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (14)
Zdewastowany stadion i zalane biura Arki po meczu z Chojniczanką
Zaloguj się
 • j23_2kc

  Oceniono 235 razy 205

  Brawo dla kozaków. Stoczyli piękną walkę z równym sobie przeciwnikiem czyli krzesełkami oraz zaworem zimnej wody. Ten ostatni stawiał trochę większy opór ale i jemu dali radę ! Plus 100 w lidze chuliganów. Szacun za udaną akcję !

 • blechtrommel

  Oceniono 156 razy 136

  Atakowali zawory, bo chcieli zobaczyć prawdziwy wytrysk.

 • maszar

  Oceniono 149 razy 115

  I co się dziwić - biało-zielone bydło pierwszy raz w życiu zobaczyło łazienkę z bieżącą wodą zamiast wychodka, to do reszty zgłupiało...

 • jozefnarwani

  Oceniono 79 razy 67

  Brawo. Zniszczyli krzesła w imię miłości do Chojniczanki Chojnice... co za ku*** troglodyci
  -----

  "- Kiedyś, gdy nie miał już za co grać, pojechał po pożyczkę do Tomka Kłosa, żeby się odkuć. Wsiadł w samochód, depnął i chwilę później potrącił na pasach kobietę - opowiada informator, hazardzista, o głośnej sprawie wypadku z udziałem Hajty."
  Całość naNO LOOK NO PASS

 • kowal8829

  Oceniono 50 razy 50

  grupy udające się na wyjazd podają chyba imienną listę wraz z numerem pesel, więc co za problem wyłapać wszystkich i obarczyć kosztami plus dodatkowo po kilkadziesiąt godzin robót społecznych?

 • junglists

  Oceniono 49 razy 35

  Biedna chojniczanka, za glupote lechistow dostana srogo po kieszeni. Ta lechia to niezly zwierzyniec odkad pamietam. Niby ladne miasto, kultura na wysokim poziomie a od lat hodują patologie, z której wszyscy w PL drą łacha. Czy nie mozna zalatwic sprawy po męsku tylko wyzywać sie na kiblach?

 • anders76

  Oceniono 15 razy 11

  Te grupy identyfikuja sie ze swoimi klubami i wiec dlaczego nie karac klubu ? Walkower przy spotkaniu bezposrednim a utrata punktow w takim przypadku.

 • szesnastusynowbenka

  Oceniono 5 razy 5

  polska

  to tak jakby lekko nowoczesna ( ale lekko )

  Mongolia, nie obrazajac.

  tak swiat nas widzi przez pryzmat informacji

 • racjonalista6666

  Oceniono 2 razy 2

  Po co wpuszczają hołotę na stadion. Powinno się takich wyłapać i zutylizować. Jak w Chinach publiczna egzekucja, strzał w potylice i po problemie. Taki debil na pewno nie ma mózgu, ale są inne organy które można by komuś przeszczepić. Więzienie nie pomoże, bo co takiego gn..ja żywić na koszt podatnika, lepiej go zutylizować nawet na koszt państwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX