Arka w weekend ma wolne. Mecz z Termalicą przełożony na 27 listopada

Zaplanowany na najbliższą sobotę (16 listopada) mecz Arki Gdynia z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza zostanie przełożony na środę 27 listopada (godz. 18). Ma to związek z powołaniami dwóch arkowców na mecze młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 20.
Początkowo powołanie od Jacka Zielińskiego otrzymał jedynie Michał Szromnik. Trzech innych arkowców (Michał Rzuchowski, Michał Marcjanik, Mateusz Szwoch) znalazło się na liście rezerwowej. We wtorek trener reprezentacji U-20 powołał z tej listy Rzuchowskiego, który ostatnio jest w wysokiej dyspozycji. Pomocnik żółto-niebieskich błysnął formą w pucharowym meczu z Koroną Kielce, w którym zdobył dwie bramki, a Arka wygrała 5:1. W sobotę z kolei 19-letni piłkarz gdyńskiej drużyny popisał się fantastycznym strzałem z 35 metrów (więcej o tej bramce tutaj). Piłka wpadła w okienko, a sam strzelec przyznał, że strzał był mierzony.

Powołania dla Szromnika i Rzuchowskiego oznaczają, że trenerowi Pawłowi Sikorze ubędą dwaj podstawowi piłkarze. Arka wnioskowała zatem do Polskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o przełożenie meczu. Nowa data spotkania z Termalicą to środa 27 listopada, godz. 18.

To druga taka sytuacja w sezonie. Wcześniej z podobnych względów Arka przełożyła mecz z GKS Katowice (obecność w kadrze Szromnika, Szwocha oraz Rzuchowskiego).

Reprezentacja Polki do lat 20 swoje spotkania rozegra 15 listopada w Płocku ze Szwajcarią i 19 listopada w Łęcznej z Niemcami.

Co więcej, Termalica zawita do Gdyni później niż planowano, ale także z nowym trenerem. Decyzją klubu z Niecieczy prowadzący zespół od 23 października Mirosław Jabłoński został zwolniony.

Czy przełożenie meczu odbije się na formie arkowców Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »