Ormianin testowany przez Arkę może wrócić do Gdyni w styczniu

Testowany przez Arkę Ormianin David Azin zagrał w sparingowym meczu pierwszego zespołu z juniorami gdyńskiego klubu i na tym, póki co, zakończył się jego pobyt w Gdyni.
23-letni Azin jest wychowankiem FC Koeln, grał jednak tylko w zespołach młodzieżowych i nie przebił się do pierwszej drużyny niemieckiego klubu. Potem występował w Pjuniku Erywań, w szwedzkiej drużynie Assyriska FF, a w 2013 roku przeniósł się do zespołu Ebbsfleet United, grającego w piątej lidze angielskiej. Tam zagrał jednak tylko dwa mecze i trafił do występującego w fińskiej ekstraklasie FF Jaro. W tym sezonie zagrał w ośmiu meczach Jaro, w tym dwóch w pierwszym składzie. Nie strzelił ani jednej bramki. Defensywny pomocnik miał również epizod w kadrze U-21 Armenii (pięć meczów, jeden gol).

Ormianin zagrał w sparingowym meczu Arki (jej mecz z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza został przełożony na 27 listopada) z juniorami gdyńskiego klubu, który zakończył się zwycięstwem ekipy Pawła Sikory 6:0. Po dwie bramki zdobyli Arkadiusz Aleksander oraz Marcus da Silva, a po jednej dołożyli Mateusz Szwoch i Paweł Wojowski. W spotkaniu tym zabrakło m.in. Michała Szromnika i Michała Rzuchowskiego (obowiązki reprezentacyjne w kadrze U-20 - zobacz TUTAJ) oraz narzekających na drobne urazy Marcina Radzewicza, Łukasza Jamroza oraz Radosława Pruchnika.

Po tym sparingu Azin opuścił Gdynię. - Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, na tym na razie zakończył się jego pobyt w naszym klubie. Utrzymamy z nim kontakt. Jeśli w najbliższych tygodniach nie znajdą się inni kandydaci do gry na tej pozycji, to do tematu Azina możemy wrócić w styczniu - informuje menedżer Arki Paweł Bednarczyk w rozmowie z trojmiasto.pl.

Na jaką pozycję Arka potrzebuje wzmocnień? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »