Arka poleci na tournee do USA

Po zakończeniu zmagań w rundzie jesiennej I ligi piłkarze Arki Gdynia wyjadą na tournee do USA. W Stanach Zjednoczonych gdyński zespół ma rozegrać trzy mecze towarzyskie.
Gdynianie w Stanach Zjednoczonych przebywać będą od 29 listopada do 9 grudnia. Żółto-niebiescy do USA wybiorą się na zaproszenie Grega Bajka, prezesa klubu Icon FC New Jersey, oraz Michała Siwca, prezesa klubu Polonia New York SC. Obaj to byli piłkarze (Bajek grał w Stali Stalowa Wola, zaś Siwiec w Resovii), którzy po wyemigrowaniu za ocean obecnie kierują amerykańskimi wspomnianymi klubami.

I właśnie z tymi drużynami Arka rozegra towarzyskie mecze - 30 listopada z Icon FC, a 7 grudnia z Polonią New York. To drugie spotkanie będzie jednym z punktów jubileuszowej gali z okazji 50-lecia klubu, jednego z najstarszych klubów piłkarskich w Stanach Zjednoczonych. Trenerem Polonii jest były reprezentant Polski Grzegorz Wędzyński. W barwach Polonii przeciwko Arce zagrają gościnnie Tomasz Frankowski i Robert Warzycha, zaś gościem honorowym gali ma być nowy selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Gdynianie mają w planach rozegranie w USA jeszcze jednego meczu, ale jego termin oraz rywal nie są jeszcze ustalone.

Arka do Stanów poleci w składzie: Tomasz Jarzębowski, Marcin Radzewicz, Piotr Tomasik, Adrian Budka, Krzysztof Sobieraj, Tomoki Fujikawa, Michał Rzuchowski, Radosław Pruchnik, Przemysław Stolc, Damian Matys, Robert Sulewski, Radosław Robakowski, Maciej Dampc, Patryk Kamola, Maciej Wardziński, Piotr Pietkiewicz. Opiekunem zespołu będzie II trener Arki Robert Wilczyński (trener Paweł Sikora będzie w tym czasie uczestniczyć w zajęciach kursu na licencję trenerską UEFA Pro).

Jak Arka wypadnie w meczach z drużynami USAPodyskutuj na Facebooku trojmiasto.sport.pl! »