Sport.pl

Arka leci do USA. Adrian Budka: Chcę się pokazać selekcjonerowi Nawałce

Żółto-niebiescy po zakończeniu jesiennych zmagań w I lidze udadzą się na tournée po Stanach Zjednoczonych. Pobyt Arki Gdynia w USA potrwa od 29 listopada do 9 grudnia. Piłkarze podczas uroczystej gali będą mieli również okazję spotkać selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę.
- Tak naprawdę sami do końca nie wiemy, jak ten wyjazd będzie wyglądał, w które miejsce w Nowym Jorku. Wiemy, że lecimy rozegrać trzy spotkania z drużynami Polonii. Póki co nie rozmawiamy dużo na ten temat, po sezonie jedziemy tam, można powiedzieć, na pewnego rodzaju roztrenowanie i chcemy zwiedzić trochę miasto i kraj - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Adrian Budka.

Piłkarz Arki do Stanów Zjednoczonych pojedzie pierwszy raz, głównie, aby poznać kulturę, zwiedzić miasto.

- Lecę pierwszy raz i z zaciekawieniem podchodzę do tej podróży i zgłosiłem się na wyjazd, aby zobaczyć Nowy Jork, sprawdzić, jak żyją ludzie w USA. Ma być gala na 50-lecie klubu. Właśnie kompletujemy uroczyste stroje, smokingi - dodaje z uśmiechem Budka. - Nasze plany są jednak póki co palcem po wodzie pisane, ponieważ wszystko zbiegło się w terminach. Mamy jeszcze dwa ważne mecze, sezon trwa i te Stany póki co są na drugim planie, a na maksa temat podejmiemy po ostatnim spotkaniu z Termalicą Nieciecza, choć w szatni niektórzy koledzy już śledzą, do jakiego hotelu jedziemy, z kim zagramy. Planujemy dodatkowo, że pójdziemy na mecz NBA. Czy się uda, zobaczymy, wszystko zależy, jak nas ugoszczą. Mamy już także zamówienia od rodzin na pamiątki - zdradza Budka.

Czy piłkarze będą regenerować siły po wyczerpującej rundzie, śpiąc podczas 10-godzinnej podróży samolotem?

- Spać raczej się tyle nie da. Wylatujemy o godz. 13, choć czas będzie zaburzony przez zmianę stref, a po wylądowaniu będziemy grali już mecz. Sam nie wiem, jak to wszystko będzie wyglądało, bo do tej pory najdłużej leciałem samolotem cztery godziny i to już mi się dłużyło, a teraz ma być 10 - mówi Budka.

Podczas wizyty w USA, piłkarze Arki będą mieli okazję spotkać selekcjonera kadry.

- Tak naprawdę selekcjonerowi możemy pokazać się dzięki ładnemu ubiorowi, tylko to możemy zaprezentować, bo z tego, co wiem, to na naszych meczach go nie będzie - studzi emocje Budka.

Co myślisz o wyjeździe piłkarzy Arki do USA? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Komentarze (3)
Arka leci do USA. Adrian Budka: Chcę się pokazać selekcjonerowi Nawałce
Zaloguj się
 • bratbigosmiszcza

  Oceniono 3 razy 1

  Arka Gdynia - k.u.r.w.a ś.w.i.n.i..a !!!!!!!!!!!

 • ttoorroo05

  Oceniono 2 razy 0

  Przestancie buce pie...c o powtarzaniu sie,skoro poprzedniego komentarza nie ma.

 • ttoorroo05

  Oceniono 4 razy 0

  Moga w miedzyczasie dorobic na dachach,jakby chcieli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX