Sport.pl

Bramkarz Arki na testach w Evertonie

Michał Szromnik na testach w Evertonie. Bramkarz Arki Gdynia otrzymał zaproszenie od klubu angielskiej ekstraklasy na 9 grudnia. W związku z tym golkiper żółto-niebieskich zrezygnował z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.
Dla Szromnika będzie to trzecie podejście do Premier League, a drugie do Evertonu. Rok temu bramkarz Arki był na pięciodniowych testach w West Bromwich Albion. W styczniu tego roku Szromnika zaprosił zespół z Goodison Park. Wówczas trenerem Evertonu był David Moyes, dziś pracujący w Manchesterze United, w którym zastąpił słynnego Alexa Fergusona. Szromnik pozostawił po sobie dobre wrażenie, a Anglicy obiecali, że temat jego powrotu do klubu powróci.

W międzyczasie, a konkretnie w marcu, młodzieżowy reprezentant Polski trafił do Huddersfield Town FC grającego w angielskiej Championship. Na początku grudnia podstawowy w tym sezonie bramkarz żółto-niebieskich znów wraca na Wyspy.

- Lecę tam bogatszy o rok doświadczeń, z nadzieją na jeszcze lepsze zaprezentowanie się niż poprzednio - mówi Szromnik w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

W związku z tym Szromnik zrezygnował z wyjazdu z drużyną na tournée do Stanów Zjednoczonych (arkowcy za ocean wylatują w piątek, a w sobotę grają już tam pierwszy sparing z drużyną polonijną).

- Trochę szkoda tych Stanów, ale dla mnie ważniejszy jest wyjazd do Anglii. Zawsze marzyłem o tym, żeby tam grać - przyznaje młody bramkarz Arki.

20-letni dziś piłkarz ma pewne miejsce w bramce żółto-niebieskich. Rundę jesienną w jego wykonaniu można określić jako dobrą. Wybronił Arce kilka punktów m.in. z Miedzią Legnica. Owszem, nie ustrzegł się też błędów, jak choćby z Olimpią w Grudziądzu, czy niedawno ze Stomilem Olsztyn (przy stanie 3:2 niepotrzebnie wyszedł z bramki, co wykorzystał napastnik Stomilu, doprowadzając do remisu), ale należy pamiętać, że wciąż jest w młodym, jak na bramkarza, wieku.

Szromnik regularnie otrzymuje też powołania do reprezentacji U-20. W drużynie prowadzonej przez Jacka Zielińskiego może liczyć na regularne występy. Z Arką kontrakt ma ważny do końca tego sezonu.

Jak podaje "Przegląd" w środę podczas meczu Arki z Termaliką Nieciecza jego grę obserwowali wysłannicy Queens Park Rangers.

W Anglii Szromnik mógłby dołączyć do dwóch innych Polaków występujących w Premier League. W Arsenalu gra Wojciech Szczęsny, a bramki Southampton strzeże Artur Boruc.

Szromnik nadaje się do gry w Anglii? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: