Zwycięstwo Arki Gdynia na początku pobytu w USA

W drugim dniu pobytu w Stanach Zjednoczonych piłkarze Arki zagrali swoje pierwsze spotkanie. Żółto-niebiescy skromnie pokonali drużynę FC Icon New Jersey 1:0.
Choć rywalem Arki był zespół amatorski, to jednak zmęczenie podróżą sprawiło, że gdyński zespół złożony z zarówno z piłkarzy pierwszej drużyny, jak i graczy rezerw miał problemy ze zdominowaniem przeciwnika, trenowanego przez Grzegorza Wędzyńskiego.

W pierwszej części meczu gdynianie mieli trzy okazje do strzelenia bramki - najpierw dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Michał Rzuchowski, strzelając ponad bramką, zaś uderzenia z rzutów wolnych Piotra Tomasika i Adriana Budki obronił golkiper FC Icon Chris Duggan.

Arce gola udało się za to zdobyć w drugiej połowie spotkania. W 65. minucie na strzał zdecydował się Rzuchowski, piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka, a skuteczną dobitką popisał się Maciej Wardziński.

Pod koniec spotkania swoje szanse miał FC Icon, ale na posterunku był bramkarz Arki Patryk Kamola, który powstrzymał strzały Cassio Costy i Joey'a Tavernce'a.

W składzie Arki w spotkaniu z FC Icon zagrał testowany 18-letni napastnik Dominik Szyszka.

FC Icon - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: Wardziński (65.)

FC Icon: Duggan (46. Szarejko) - Custidiano, Brela, Viaggio, Zalewski (60. Belico) - G. Auras, Tavernce - Ramirez (46. Wilslow), Becceria (60. Grasso), W Auras (46. Bajek) - Costa.

Arka: Kamola - Stolc (46. Dampc), Robakowski, Sobieraj, Radzewicz - Budka (46. Wardziński), Pruchnik (46. Matys), Rzuchowski, Tomasik (46. Sulewski) - Fujikawa, Szyszka.

Czy Arka skorzysta na wyjeździe do USA? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »