Sport.pl

Dłuższy pobyt Szromnika w Anglii

Michał Szromnik, który 9 grudnia wyleci na czterodniowe testy do Evertonu, zostanie w Anglii na dłużej. Bramkarz Arki Gdynia sprawdzany będzie bowiem także przez inny klub z Wysp - grający w Championship Queens Park Rangers FC.
Ze względu na wyjazd do klubu z Goodison Park, Szromnik odwołał wylot z Arką do Stanów Zjednoczonych. Młody golkiper żółto-niebieskich 9 grudnia rozpocznie testy w Evertonie, które potrwają do 13 grudnia. Jego pobyt w Anglii przedłuży się jednak o kolejnych kilka dni. A wszystko z powodu zaproszenia na testy do Queens Park Rangers FC.

- Trener bramkarzy londyńskiego klubu oglądał Michała podczas ostatniego meczu w Gdyni przeciw Termalice Bruk-Bet Nieciecza i na podstawie tych obserwacji sztab szkoleniowy QPR zdecydował się zaprosić naszego bramkarza na tygodniowe testy - mówi Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy Arki.

Na sprawdziany w trzeciej obecnie drużynie Championship Szromnik uda się 16 grudnia.

Szromnik był jesienią podstawowym bramkarzem żółto-niebieskich. Rozegrał 18 meczów ligowych, w których wpuścił 21 bramek. Jest także reprezentantem Polski U-20. W drużynie prowadzonej przez Jacka Zielińskiego może liczyć na regularne występy. Z Arką kontrakt ma ważny do końca tego sezonu.

Szromnik ma potencjał, aby grać w lidze angielskiej? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: