Sport.pl

Zimą z Arką pożegna się kilku piłkarzy

Przyjście nowych piłkarzy do Arki uzależnione jest od tego, ilu zawodników opuści gdyński zespół w przerwie zimowej. Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostanie kilku podopiecznych Pawła Sikory, którym 30 czerwca przyszłego roku kończą się kontrakty.
Niedawno na łamach trojmiasto.sport.pl prezes żółto-niebieskich przyznał, że gotówkowych transferów w Arce nie będzie. Jednocześnie dodał, że widzi potrzebę drobnych zmian kosmetycznych.

- Mówiąc o ruchach kadrowych, mam na myśli roszady, gdy w kadrze zwolni się miejsce. Kilku zawodników dostało wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów - mówił Wojciech Pertkiewicz.

Chodzi o piłkarzy, którzy jesienią nie stanowili o sile pierwszej drużyny. A w I lidze byli głównie uzupełnieniem. Od stycznia za nowym pracodawcą będzie mógł rozejrzeć się Łukasz Jamróz, który w rundzie jesiennej strzelił zaledwie jedną bramkę - i to w Pucharze Polski z Koroną Kielce, czyli klubem, skąd jest wypożyczony na rok. 23-letni napastnik ma z Arką ważny kontrakt jeszcze przez pół roku, ale gdynianie rozważają jego wypożyczenie do innej drużyny. W Arce nie sprawdził się także Marco Aurelio. Brazylijczyk w I lidze zaliczył jedynie małe epizody, występował głównie w III-ligowych rezerwach.

Gdynię opuści też Piotr Pietkiewicz. 18-latkowi 31 grudnia kończy się umowa z gdyńskim klubem i nie zostanie ona przedłużona. Odejście Pietkiewicza zwolniłoby miejsce w środku pola dla nowych graczy, którzy są w orbicie zainteresowań Arki. Tutaj przewijają się takie nazwiska jak Wojciech Trochim czy Mariusz Zganiacz.

Przeprowadzka czeka także Dawida Kubowicza. "Kubo" w Arce gra drugi sezon. Jesienią rozegrał 11 meczów (wszystkie w pierwszym składzie), ale pod koniec rundy stracił miejsce na rzecz Adriana Budki.

Im więcej miejsc zwolni się w kadrze gdyńskiego I-ligowca, tym większa szansa, że w te miejsce Arka pozyska nowe twarze.

Który z piłkarzy najbardziej zawiódł w Arce jesienią? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: