Sport.pl

Byli piłkarze Arki zmieniają kluby. Wzmocnienia konkurenta gdynian w walce o ekstraklasę

Krótko trwała przygoda Bartosza Brodzińskiego z Ruchem. Piłkarz, który nie przedłużył kończącego się 30 czerwca kontraktu z Arką, wybrał ofertę klubu z Chorzowa, ale przez pół roku nie zagrał ani minuty w ekstraklasie i dostał zgodę na szukanie sobie nowego klubu. Do lidera I ligi trafił z kolei Miroslav Bożok.
Brodziński rozstał się z drużyną żółto-niebieskich po poprzednim sezonie. Mimo oferty nowego kontraktu, postanowił odejść z Arki, w której rozegrał 31 meczów w I lidze i zdobył dwie bramki. W pierwszej drużynie "Broda" zadebiutował 6 listopada 2011 roku w wyjazdowym meczu z Wartą Poznań (1:1). Na boisko wszedł już w 27. minucie, po tym jak z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Krzysztof Łągiewka. Za kadencji Petra Nemca Brodziński nie miał pewnego miejsca w składzie, regularnie zaczął grać dopiero, gdy zespół przejął Paweł Sikora. Ten często stawiał na młodego obrońcę, który z każdym meczem grał coraz pewniej. Wiosną "Broda" często wychodził w podstawowej "11". Wydawało się, że wraz z końcem czerwca przedłuży umowę z Arkę, ale skusiła go perspektywa gry w ekstraklasie.

Odkąd 27 czerwca związał się z Ruchem, w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zagrał ani minuty. Nie mógł przebić się do składu niebieskich, gdy trenerem tego zespołu był Jacek Zieliński. Nie dostał też szansy od Jana Kociana. Grywał jedynie w rezerwach Ruchu. Wystąpił za to 45 minut w spotkaniu Pucharu Polski z... Arką w Gdyni. I został zmieniony po 45 minutach. Powrotu nad morze nie wspominał mile, gdyż Ruch przegrał z gospodarzami 2:3 po dogrywce i odpadł w 1/16.

Do gry o wysoką stawkę wrócił z kolei Miroslav Bożok. Bożok ostatnio grał w II lidze słowackiej - w MFK Zemplin Mihalovice. Wcześniej był piłkarzem GKS Bełchatów, do którego w sezonie 2011/12 trafił z Arki, gdy ta spadła z ekstraklasy. Wiosną Słowak reprezentować będzie Górnika Łęczna, lidera I ligi i konkurenta gdynian w walce o ekstraklasie. To drugie tej zimy wzmocnienie Górnika. Niedawno kontrakt z Górnikiem podpisał Łukasz Mierzejewski.

Czy Brodziński i Bożok mieliby miejsce w składzie Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: