Sport.pl

Kikut i Pietruszka nie zagrają w Arce. Wybrali oferty z ekstraklasy

Marcin Kikut i Przemysław Pietruszka nie zagrają w Arce. Obaj wybrali opcję gry w ekstraklasie i niebawem podpiszą kontrakty odpowiednio z Widzewem Łódź oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tym samym z grona czterech kandydatów do występów w drużynie żółto-niebieskich ostało się tylko jedno nazwisko - Mariusz Zganiacz.
Kikut i Pietruszka znaleźli się na celowniku Arki po tym, jak rozwiązali kontrakty ze swoimi klubami. Ten pierwszy pożegnał się z Ruchem Chorzów, z kolei drugi na początku grudnia rozstał się z Pogonią Szczecin za porozumieniem stron. W przypadku obu tych piłkarzy było wstępne rozpoznanie, ale do konkretów nie doszło. Kikut rozważał różne opcje, ale pod uwagę brał głównie oferty z klubów ekstraklasy.

- Z działaczami gdyńskiego klubu nie rozmawiałem, żadnego konkretu w tej sprawie nie ma. Czy gdyby pojawiła się oferta, to bym ją przyjął? Tak. Wziąłbym to mocno pod uwagę. Lecz dla mnie wciąż priorytet stanowi ekstraklasa - mówił Kikut w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

I w ekstraklasie pozostanie. Doświadczony piłkarz doszedł do porozumienia z walczącym o utrzymanie Widzewem Łódź, z którym podpisał kontrakt.

Kikut w Ruchu grał jeden sezon. Rozegrał 14 meczów, z czego 13 w pierwszej jedenastce. Wcześniej przez sześć lat reprezentował barwy Lecha Poznań (sezony 2006/2007-2011/2012). Z "Kolejorzem" zdobył mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. W barwach Lecha wystąpił w 106 meczach. Zanim związał się z Lechem, był piłkarzem Amiki Wronki.

O byt w ekstraklasie z Podbeskidziem Bielsko-Biała powalczy także Pietruszka. Były już zawodnik Pogoni zwiąże się kontraktem z przedostatnią drużyną w tabeli, choć wymieniono go w kontekście transferów Górnika Zabrze. Z Pogonią lewy obrońca przeszedł drogę z I ligi do ekstraklasy. W sumie przez cztery lata gry przy Karłowicza rozegrał 112 meczów i strzelił pięć bramek. W latach 2007-2009 Pietruszka grał we Flocie Świnoujście.

W Arce nie zagra też Wojciech Trochim. Działacze Kolejarza Stróże nie chcą zgodzić się na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron.

Obserwuj autora na Twitterze >>>

Czy Arce uda się wzmocnić piłkarzem z przeszłością w ekstraklasie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: