Już w najbliższy weekend halowy turniej Arka Gdynia Cup. Zagra m.in. Everton [WIDEO]

11-12 stycznia w Gdynia Arena odbędzie się międzynarodowy halowy turniej drużyn do lat 13 Arka Gdynia Cup. Oprócz dwóch zespołów gospodarzy zagrają w nim m.in. ekipy Evertonu, BATE Borysów, MSK Żilina, a także Lechii Gdańsk, Zagłębia Lubin czy Cracovii. W ostatniej chwili Wisłę Kraków zastąpił Zawisza Bydgoszcz.
XV edycja turnieju rozpoczyna jednocześnie rocznicowe obchody 85-lecia istnienia klubu Arka. Turniejowi od wielu lat patronują prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz medalista mistrzostw świata Janusz Kupcewicz - najsłynniejszy piłkarz w historii klubu.

W tym roku na starcie stanie 12 drużyn z sześciu krajów. Ceremonia losowania grup eliminacyjnych odbyła się w przerwie meczu I ligi Arka - Stomil Olsztyn.Grupy eliminacyjne

Grupa A: BATE Borysów (Białoruś), Zagłębie Lubin, Polonia Bytom, Lechia Gdańsk

Grupa B: Everton FC (Anglia), Bohemians 1905 Praga (Czechy), Zawisza Bydgoszcz, Arka II Gdynia

Grupa C: IFK Haninge Sztokholm (Szwecja), MSK Żilina (Słowacja), Cracovia, Arka I Gdynia

Uroczyste otwarcie turnieju nastąpi w sobotę (11 stycznia) o godz. 12, jednak już wcześniej rozegrane zostaną pierwsze mecze grup eliminacyjnych (na otwarcie o godz. 9 Arka I Gdynia zmierzy się IFK Haninge). W niedzielę rozegrane zostaną kolejne mecze w grupach, a także spotkania o poszczególne miejsce. Wielki finał zaplanowano na godz. ok. 17.30. Dokładny terminarz można znaleźć TUTAJ - sobota oraz TUTAJ - niedziela.

Również w niedzielę o godz. 14.30 odbędzie się mecz pokazowy z udziałem gdyńskich gwiazd sportu, a także odbędzie się licytacja piłkarskich koszulek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Arka Gdynia Cup to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i promocja naszego regionu. Młodzi zawodnicy, którzy zostaną zakwaterowani w hotelu Orbis Gdynia, zobaczą najciekawsze miejsca w Gdyni, m.in. żaglowiec "Dar Pomorza", Oceanarium "Akwarium Gdyńskie" czy molo i Promenadę Królowej Marysieńki w Gdyni Orłowie - mówi Tomasz Bobryk, dyrektor Stowarzyszenia Inicjatywa Arka, organizatora turnieju.

Więcej informacji o "Arka Gdynia Cup 2014" można znaleźć na stronie www.si-arka.gdynia.pl.

Więcej o: