Ruchy kadrowe w Arce. Do Gdyni "wrócił" Cienciała

Rozpoczęły się zimowe porządki w kadrze Arki, które dotknęły dwóch z trzech piłkarzy wystawionych na listę transferową. Gdyński klub rozwiązał kontrakt z Japończykiem Tomokim Fujikawą, a Łukasz Jamróz trafił na testy do Kolejarza Stróże. Do trenującej drużyny żółto-niebieskich dołączył z kolei Sławomir Cienciała, który do klubu przymierzany był rok temu, ale wówczas wybrał ofertę z Bułgarii.
Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dostali od Arki Fujikawa, Jamróz oraz Dawid Kubowicz. Przygoda Japończyka z Gdynią trwała raptem pół roku. Przez te sześć miesięcy 27-letni pomocnik zdołał wystąpić tylko w jednym meczu I ligi - na wyjeździe z Dolcanem Ząbki, w którym rozegrał 12 minut. Oprócz tego grał w rezerwach (7 meczów i dwie bramki). Do Arki trafił z włoskiej Orvietany Calcio.

Furory w Arce nie zrobił także wypożyczony z Korony Kielce napastnik Jamróz. Co prawda jego wypożyczenie obowiązuje przez rok czasu, ale zimą zawodnik ma znaleźć nowego pracodawcę. W rundzie jesiennej piłkarz rozegrał 13 meczów ligowych, w których nie zdobył ani jednej bramki. Ponadto grał w trzech meczach Pucharu Polski, gdzie strzelił jednego gola. Obecnie Jamróz przebywa na testach w Kolejarzu - 12. drużynie I ligi.

Grono testowanych zawodników przez Arkę powiększyło się o kolejne nazwiska. Do Martina Zakrzewskiego i braci Avans z Argentyny dołączył Sławomir Cienciała. Dla byłego obrońcy Podbeskidzia Bielsko-Biała jest to drugie podejście do Arki, po tym jak rok temu wybrał ofertę Etyru Wielkie Tyrnowo, choć był bliski podpisania kontraktu z gdyńskim klubem.

W jego miejsca gdynianie zakontraktowali Dawida Kubowicza. Cienciała jest prawym obrońcą, ale może też grać na środku defensywy. Po nieudanej przygodzie w Bułgarii (do kraju wrócił już w maju razem z trzema innymi Polakami) rundę jesienną spędził w II-ligowej Odrze Opole, której trenerem jest były szkoleniowiec Arki Petr Nemec. Tam jesienią rozegrał 10 meczów. Wcześniej przez wiele lat był podporą Podbeskidzia. 19 marca tego roku Cienciała skończy 31 lat.

Przypomnijmy, że na poniedziałkowym treningu żółto-niebieskich pojawił się także Radosław Wiśniewski. To prawy pomocnik Pogoni Szczecin urodzony 10 września 1992 roku. W szczecińskim zespole gra od 2010 roku. Jesienią rozegrał trzy mecze w ekstraklasie. Kolejne 10 w rezerwach, zdobywając pięć bramek. Łącznie w ekstraklasie wystąpił 17 razy. Jest reprezentantem Polski U-21.

Śledź autora na twitterze - @PiWiśniewski

Czy Arka potrzebuje wzmocnień? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »