Mariusz Zganiacz nie zagra w Arce. Został bliżej domu

Mariusz Zganiacz, który był łączony z Arką Gdynia, rozwiązał kontrakt z Piastem Gliwice i natychmiast podpisał nowy z GKS Tychy. Z zespołem walczącym o utrzymanie w I lidze piłkarz związał się 2-letnią umową.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Na początku stycznia informowaliśmy, że Arka prowadzi negocjacje ze Zganiaczem. Potwierdził to sam zainteresowany, który przyznał, iż pierwsze telefony ze wstępnym zapytaniem miał już 10 grudnia.

- Z działaczami Arki jestem w stałym kontakcie. Od tej pory rozmawiamy regularnie. Na razie są to wstępne rozmowy. Ale wiem, że w mojej sprawie kontaktują z moim menedżerem - mówił pomocnik. I dodał. - Oprócz Arki mam jeszcze trzy inne oferty. Z GKS Tychy, Olimpii Grudziądz oraz Dolcana Ząbki. Nie ukrywam, że chciałbym grać bliżej domu, dlatego propozycję z Tychów biorę poważnie pod uwagę. A do Gdyni bardzo daleko...

Swojego zdania nie zmienił po otrzymaniu oferty z Arki, która jednak była daleka od oczekiwań piłkarza.

- Dzwonili do mojego menedżera [Jarosław Kołakowski] i padła wstępna propozycja kontraktu. Jednak oferta nie za bardzo nam odpowiada. Są rozbieżności. W porównaniu z tym, co miałem w Piaście, troszkę jest różnica na niekorzyść - mówił. - Liczę, że ponowią ofertę na lepszych warunkach. Obecnie nie bardzo widzi mi się jechać taki kawał nad morze. Wolę zostać bliżej rodziny i grać w którymś ze śląskich klubów.

Negocjując warunki gry w Arce Zganiacz był w stałym kontakcie z działaczami GKS Tychy, z którym zresztą trenował. I nie krył, że najbliżej mu właśnie do Tychów. Po tym jak rozwiązał kontrakt z Piastem Gliwice podpisał 2-letnią umowę z tyskim klubem.

30-letni pomocnik ma za sobą grę w Legii Warszawa, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Odrze Wodzisław Śląski oraz Koronie Kielce. Łącznie w ekstraklasie rozegrał 177 meczów, w których strzelił dwanaście goli.

"Zgani" trafił do Piasta w rundzie wiosennej sezonu 2009/10. Przez cztery sezony gry przy Okrzei zaliczył 75 występów na szczeblu I ligi i ekstraklasy. Zdobył w tym czasie dwie bramki.

Czy bez wzmocnień z ekstraklasy Arka ma szansę na awans? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »