Sport.pl

Pierwszy zimowy transfer Arki. Były obrońca Podbeskidzia podpisał półroczny kontrakt

Jest pierwszy zimowy transfer Arki. Półroczny kontrakt z gdyńskim klubem podpisał były gracz Podbeskidzia Bielsko-Biała Sławomir Cienciała. 30-letni piłkarz zasili szeregi defensywne żółto-niebieskich.
Dla Cienciały to drugie podejście do Arki. Rok temu doświadczony obrońca był już bliski parafowania umowy z gdyńskim klubem, ale w ostatniej chwili wstrzymał się ze złożeniem parafki na kontrakcie, gdyż wyjechał do Etyru 1924 Wielkie Tyrnowo. Klub z bułgarskiej ekstraklasy okazał się jednak niewypłacalny, wobec czego Cienciała i trzech innych Polaków wrócili do Polski. 30-latek znalazł zatrudnienie w II-ligowej Odrze Opole, której trenerem jest były trener Arki, Petr Nemec.

W styczniu 30-letni obrońca pojawił się na treningach żółto-niebieskich. I od początku zbierał dobre recenzje. W środę wprawdzie zabrakło go w składzie na mecz z Olimpią Elbląg, ale w tym meczu trener Paweł Sikora oszczędzał wielu starszych zawodników.

- Prezentuje równą, dobrą formę. Nawet w słabej drugiej połowie meczu z Wisłą wyróżnił się na tle innych kolegów. Podoba mi się sposób, w jaki wyprowadza piłkę z własnego pola karnego. Ma dobry odbiór. Obrońcy o takich parametrach szukaliśmy do Arki. Potrafi też podłączyć się do akcji ofensywnych i sprawnie zabezpieczać tyły - mówił trojmiasto.sport.pl szkoleniowiec gdyńskiej drużyny w momencie, gdy Cienciała negocjował kontrakt z Arką.

30-latek grał w Podbeskidziu od sezonu 2003/04, z krótką przerwą w sezonie 2005/06, do rundy jesiennej sezonu 2012/13. Z tym klubem wywalczył awans do ekstraklasy w sezonie 2010/11. Cienciała to prawy obrońca, który może też grać na środku defensywy. Z Arką podpisał kontrakt do końca sezonu.

Cienciała to duże wzmocnienie Arki Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: