Arka nie dała rady drużynie z ekstraklasy. Zawisza wygrał 2:0

W sobotę Arka Gdynia po raz trzeci w zimowym oknie przygotowawczym zagrała sparing z rywalem ekstraklasy. I po raz trzeci spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Jednak na niekorzyść gdynian, którzy nie sprostali Zawiszy Bydgoszcz, tracąc dwie bramki w pierwszej połowie.
Początek spotkania to wyraźna przewaga bydgoskiego Zawiszy, a Michał Szromnik przynajmniej w dwóch sytuacjach popisał się znakomitymi interwencjami (m.in. po strzale Vasconselosa).

W kolejnych fragmentach gdynianie zaczęli atakować, jednak nie mogli zamienić udanych akcji ofensywnych na gola. Swoją szansę wykorzystali w końcu zawodnicy trenera Ryszarda Tarasiewicza i w 25. minucie po strzale z dystansu Łukasza Skrzyńskiego wyszli na prowadzenie. Zagubieni piłkarze Arki zaczęli popełniać coraz więcej błędów, a Marcin Radzewicz sprokurował rzut karny, którego na gola dla Zawiszy zamienił Vasconcelos.

Na drugą połowę w bydgoskim zespole wyszło siedmiu nowych zawodników, w Arce za Juraszka na boisku pojawił się Przemysław Szur. Gdynianie próbowali odwrócić losy spotkania, głównie atakami Arkadiusza Aleksandra, jednak do samego końca nie znaleźli sposobu na Andrzeja Witana, który pilnował bramki Zawiszy w drugiej połowie spotkania.

Przegrany mecz z Zawiszą to piąta porażka gdynian w zimowych meczach kontrolnych. Oprócz wspomnianej przegranej z Jagiellonią podopieczni Pawła Sikory ulegli po 0:2 Wiśle Płock, Gryfowi Wejherowo i Drutex Bytovii. Zremisowali także 2:2 z Olimpią Elbląg.

Przed Arką jeszcze pięć sparingów ze Stomilem Olsztyn, Pomorzem Potęgowo, Startem Warlubie, Olimpią Grudziądz i Concordią Elbląg.

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 2:0 (2:0)

Bramki: Skrzyński 25., Vasconcelos 30.

Zawisza: Kaczmarek (46. Witan) - Ziajka, Andre Micael (46. Nawotczyński), Skrzyński (46. Strąk), Lewczuk (46. Ciechanowski) - Drygas, Hermes, Dudek (46. Wojciechowski), Wójcicki (46. Gevorgyan), Luis Carlos (46. Petasz) - Vasconcelos (75. Kamiński).

Arka: Szromnik - Cienciała (70. Sulewski), Jarzębowski, Juraszek, Radzewicz - Rzuchowski (60. Koziara), Pruchnik (83. Nalepa) - Budka, Szwoch, Wojowski (70. Bach) - Aleksander (85. Wardziński)

Czy Arka awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »