Aktywny GKS Bełchatów, Wisła Płock i Górnik Łęczna. A inni? Zimowe transfery w I lidze

Arka tej zimy zakontraktowała tylko jednego (prawdopodobnie nikt więcej nie trafi do Gdyni) piłkarza - Sławomira Cienciałę. O awans powalczy więc ten sam skład, który przy dobrych wiatrach mógł zająć wyższe miejsce po rundzie jesiennej niż czwarte. Inni rywale gdynian, a zwłaszcza drużyny z czołówki, solidnie się wzmacniają. Aktywni na rynku są kluby górnicze (Górnik Łęczna, GKS Bełchatów) oraz... Wisła Płock i Chojniczanka Chojnice.
Aspiracje awansu do ekstraklasy zgłasza co najmniej sześć, siedem klubów I ligi. Jednym z nich jest Arka, która zimą "nie szalała" na rynku transferowym. Jedynym nabytkiem gdynian jest doświadczony obrońca - Sławomir Cienciała. Inne kluby jak Górnik Łęczna czy GKS Bełchatów wzmocniły kadrę o dwóch, trzech nowych piłkarzy. Już teraz, przynajmniej na papierze, transfery kilku zespołów zaplecza ekstraklasy wyglądają bardzo ciekawie. Czy Arka ma się czego obawiać?

Lider I ligi do niedawna był także liderem zimowego okienka transferowego. Do Łęcznej trafili doświadczeni piłkarze Miroslav Bożok i Łukasz Mierzejewski, ale teraz palmę pierwszeństwa przejęli bełchatowianie. Na Sportową trafili zagraniczni napastnicy, a najnowszym nabytkiem GKS-u jest znany z występów w Jagiellonii Białystok Alexis Norambuena.

Nieco spokojniej przy Bukowej, ale kibiców tego klubu cieszy informacja o nowym sponsorze strategicznym. Być może jeszcze przed końcem okienka transferowego (28 lutego) GieKSa pozyska jakiegoś zawodnika. Niewykluczone, że będzie to napastnik - największa potrzeba chwili w Katowicach.

Niespodziewanie dużo transferów przeprowadziła zimą Chojniczanka. Beniaminek I ligi wzmacnia kadrę i wiosną może być groźny dla każdego. Dość powiedzieć, że do Chojnic zawitali Adam Duda z Lechii Gdańsk, Marek Gancarczyk (powrót po dyskwalifikacji), Arkadiusz Mysona oraz Andrzej Rybski.

Ostatniego słowa nie powiedziała jeszcze Wisła Płock, która także nie próżnuje na giełdzie transferowej. Wisła zakontraktowała już Kamila Hempla, Albańczyka Alberta Taara, a klub czyni także starania o wypożyczenie z Lechii Łukasza Kacprzyckiego.

Nadzieje na awans nie umarły także w Grudziądzu. Olimpia zaczęła od zmiany na ławce trenerskiej - Tomasza Kafarskiego zastąpił Dariusz Kubicki. Co do zmian w składzie drużyny na razie są to jedynie drobne retusze.

Spory zaciąg piłkarzy z niższych lig w Miedzi, w której również głośno mówiło się o ekstraklasie. Na czoło wysuwają się tutaj dwa nazwiska utalentowanych młodzieżowców - Bartosza Machaja i Bartosza Nowaka.

Górnik Łęczna:

Przyszli: Miroslav Bożok, Wojciech Kalinowski, Łukasz Mierzejewski

Odeszli: nikt z kluczowych piłkarzy

GKS Bełchatów:

Przyszli: Hristijan Kirovski (Bułgaria), Alexis Norambuena (Palestyna/Chile), Daniils Turkovs (Łotwa)

Odeszli: nikt z kluczowych piłkarzy

GKS Katowice:

Przyszli: Maciej Wierzbicki, Radosław Sylwestrzak

Odeszli: nikt z kluczowych piłkarzy

Dolcan Ząbki:

Przyszli: Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Sierpina

Odeszli: Kacper Tatara

Wisła Płock:

Przyszli: Kamil Hempel, Albert Taar (Albania), Łukasz Kacprzycki? (wypożyczenie z Lechii Gdańsk)

Odeszli: Arkadiusz Mysona, Łukasz Nadolny, Bartłomiej Grzelak

Olimpia Grudziądz:

Przyszli: Konrad Kaczmarek, Matuesz Wrana

Odeszli: Adrian Frańczak, Sławomir Mazurkiewicz

Miedź Legnica:

Przyszli: Ireneusz Brożyna, Dominik Budzyński, Jakub Chrzanowski, Bartosz Machaj, Marcin Nowacki, Bartosz Nowak, Patryk Szymański

Odeszli: Mateusz Fedyna, Adrian Łuszkiewicz

Termalica Bruk-Bet Nieciecza:

Przyszli: Mateusz Abramowicz, Krzysztof Wrzosek

Odeszli: Grzegorz Kasprzik, Karol Piątek (kontuzja), Andrzej Rybski

Chojniczanka Chojnice:

Przyszli: Adam Duda, Marek Gancarczyk, Arkadiusz Mysona, Andrzej Rybski, Karol Szymański

Odeszli: Konrad Jałocha, Maciej Ropiejko, Grzegorz Wojdyga, Artur Pląskowski.

Kto będzie najgroźniejszym rywalem Arki w walce o awans? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Co będzie siłą Arki w rundzie wiosennej?