Sport.pl

Obrońca Arki doznał identycznej kontuzji co Justyna Kowalczyk. Kadrowe kłopoty trenera Pawła Sikory

Michał Marcjanik nabawił się groźnej kontuzji. Młody obrońca Arki Gdynia złamał kość śródstopia, która wyklucza go z treningów na co najmniej kilka tygodni. To już kolejny uraz piłkarza żółto-niebieskich w ostatnich dniach.
Feralne zdarzenie miało miejsce na piątkowym treningu przed sobotnim meczem z Pomorzem Potęgowo. Marcjanik doznał "urazu mechanicznego" i co najmniej na kilka tygodni zaprzestanie zajęć z drużyną. Z podobną kontuzją boryka się polska sportsmenka Justyna Kowalczyk. Złamana kość śródstopia nie przeszkodziła jednak Kowalczyk w wygraniu biegu na 10 km stylem klasycznym podczas igrzysk w Soczi. Niestety, w przypadku młodego piłkarza udział w jakichkolwiek treningach jest wykluczony.

19-letni obrońca w rundzie jesiennej zadebiutował w pierwszej drużynie, w której rozegrał cztery mecze w I lidze. Ponadto wystąpił w dwóch spotkaniach Pucharu Polski. W tych meczach wypadł na tyle dobrze, że brany był pod uwagę jako zmiennik na środek defensywy.

Marcjanik to kolejny "pechowiec" w Arce. Od dłuższego czasu przerwę w treningach ma Marcus da Silva. Brazylijczyk wciąż odczuwa skutki kontaktu z rywalem w meczu z Olimpią Elbląg, po którym już w 27. minucie musiał opuścić boisko. Da Silva do treningów wróci dopiero za tydzień przed startem rundy wiosennej I ligi (7-8 marca). Urazy wyeliminowały z udziału w przygotowaniach także Glaubera i Michała Szuberta, strzelca trzech bramek w tegorocznych sparingach Arki. Niedawno chory był Krzysztof Sobieraj, a w sparingu ze Stomilem Olsztyn zabrakło przeziębionych Arkadiusza Aleksandra i Sławomira Cienciały. Obaj jednak są już do dyspozycji szkoleniowca żółto-niebieskich.

Czy kontuzja pokrzyżuje dalszy rozwój Marcjanika? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o:
Skomentuj:
Obrońca Arki doznał identycznej kontuzji co Justyna Kowalczyk. Kadrowe kłopoty trenera Pawła Sikory
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX