Arka wypożyczyła piłkarza z Legii. Na testach pojawi się też reprezentant Ukrainy U-21

W piątek Arka Gdynia wypożyczyła do końca sezonu zawodnika Legii Warszawa Mateusza Cichockiego. Jest to pierwszy efekt planowanej ofensywy transferowej gdynian, która pomóc ma w awansie do ekstraklasy. W sobotę w sparingu z Olimpią Grudziądz zagrać ma Igor Tyszczenko, skrzydłowy Karpat Lwów.
Obserwuj autora na Twitterze - @ka_suchecki

Arka poinformowała, że w piątek została parafowana umowa z Legią, na mocy której do Arki wypożyczony zostanie Mateusz Cichocki.

22-latek to jeden z najlepszych młodych stoperów w Polsce. Prywatnie jest dobrym kolegą pomocnika Arki Michała Rzuchowskiego. Obaj wywodzą się z Akademii Piłkarskiej Legii. Warto podkreślić, że jesienią Cichocki cztery razy wychodził w wyjściowym składzie Legii. Potem popadł w niełaskę Jana Urbana i w efekcie wylądował w rezerwach. Interesowały się nim Cracovia, słowacki Spartak Trnava i Piast Gliwice.

Stoper w sobotę wystąpi w sparingu z Olimpią Grudziądz. Oprócz niego w tym meczu zagra także testowany skrzydłowy Karpat Lwów Igor Tyszczenko.

Prawonożny pomocnik ma 24 lata. Urodził się we Władywostoku, ale posiada obywatelstwo ukraińskie. Właśnie w barwach Ukrainy wystąpił w meczu reprezentacji do lat 21. Skrzydłowy w barwach zespołu ze Lwowa wystąpił w sześciu spotkaniach Premier Ligi, przebywając na boisku niemal 440 minut. W pięciu meczach wystąpił od pierwszej minuty i jedynym osiągnięciem zanotowanym w statystykach były dwie żółte kartki. Wcześniej występował jeszcze w Illicziweć Mariupol.

Do Arki przymierzani są także Bartosz Ślusarski z Lecha Poznań, Kamil Kurowski z Legii oraz Adrian Rakowski z Zagłębia (więcej TUTAJ ).

Sparing Arki z Olimpią w sobotę o godz. 15 na boisku "B" przy ul. Olimpijskiej.

Czy zmiany pomogą Arce w awansie? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »