Remis Arki w sparingu z Olimpią. Grało trzech nowych [ZDJĘCIA]

W kolejnym meczu sparingowym Arka Gdynia zremisowała z innym I-ligowcem Olimpią Grudziądz 1:1. Gola dla żółto-niebieskich zdobył Michał Rzuchowski.
W zespole Arki zadebiutował w tym meczu wypożyczony z Legii Warszawa Mateusz Cichocki, zagrali także Tomasz Kowalski (jego wypożyczenie z Widzewa Łódź jest finalizowane) oraz testowany Ukrainiec Igor Tyszczenko (Karpaty Lwów). Z kolei z trybun mecz oglądał Bartosz Ślusarski, który negocjuje z Arką indywidualny kontrakt. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, piłkarz będzie chciał rozwiązać umowę z Lechem Poznań i wówczas przeniesie się do Gdyni. Za to w zespole Olimpii zagrał piłkarz Zagłębia Lubin Adrian Rakowski, wcześniej łączony właśnie z Arką.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie robili gdynianie, którzy sprawnie rozgrywali swoje akcje i dość często stwarzali zagrożenie pod bramką Olimpii. Najlepsze sytuacje mieli Mateusz Szwoch (minimalnie niecelny strzał głową po dośrodkowaniu Sławomira Cienciały) oraz Arkadiusz Aleksander po ładnej akcji "nowej" dwójki Kowalski - Tyszczenko. Ci zawodnicy prezentowali się korzystnie, za to trochę słabiej wprowadził się do zespołu Cichocki, który na początku meczu zrobił kilka błędów. Z biegiem czasu spisywał się już jednak coraz lepiej.

Swoją szanse mieli również goście, ale po strzale byłego piłkarza Lechii Gdańsk Macieja Kowalczyka piłka trafiła w słupek.

Druga połowa, szczególnie w pierwszej fazie, była już mniej interesująca, ale za to w jej trakcie padły bramki. Prowadzenie zdobyła Olimpia. Po podaniu Roberta Pisarczuka, z najbliższej odległości piłkę wbił do siatki Piotr Ruszkul. Arka wyrównała w 83. minucie. Po rzucie rożnym Szwocha najprzytomniej w polu karnym zachował się Rzuchowski, który ładnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)

Bramki: Rzuchowski (83.) - Ruszkul (66.)

Arka: Szromnik (65. Miszczuk) - Cienciała (46. Budka), Cichocki, Sobieraj (58. Juraszek), Radzewicz (64. Wojowski) - Tyszczenko (80. Dampc), Szwoch, Rzuchowski, Kowalski (60. Koziara), Koziara (46. Tomasik) - Aleksander.

Olimpia: Wróbel - Pisarczuk, Piter-Bućko, Łabędzki (73. Wrana), Banasiak (60. Woźniak) - Kłus (62. Rakowski), Smoliński (73. Śmietanko) - Szczot (60. Suchocki), Kowalczyk (58. Gawęcki), Rogalski (73. Kaczmarek) - Cieśliński (58. Ruszkul).

Kto będzie największym wzmocnieniem Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »