Kolejni kontuzjowani w Arce. Michał Szromnik ma stłuczony talerz biodrowy

Problemów zdrowotnych w Arce ciąg dalszy. Z powodu kontuzji w meczu z Wisłą Płock nie zagrał lewy obrońca Paweł Oleksy, a na ławce gdyńskiej drużyny zasiadło zaledwie sześciu piłkarzy. Jakby tego było mało, do kontuzjowanych dołączył bramkarz Michał Szromnik, który został zmieniony w 60. minucie przez Jakuba Miszczuka.
Oleksy urazu nabawił się na ostatnim treningu. W czwartek piłkarz wypożyczony z Zagłębia Lubin naciągnął mięsień. Jego brak znacznie ograniczył pole manewru trenerowi Pawłowi Sikorze. Szkoleniowiec Arki jeszcze przed startem rundy wiosennej musiał pogodzić się z kontuzjami Brazylijczyka Glaubera, Michała Marcjanika oraz Michała Szuberta. Do pechowców w tym tygodniu dołączyli Igor Tyszczenko i Tomasz Jarzębowski. Ukrainiec załatwiał w swoim kraju procedury umożliwiające mu grę w Polsce, a po przyjeździe do Gdyni skręcił staw skokowy. Jarzębowski z powody kontuzji na rozgrzewce nie mógł zagrać z GKS Tychy. Jemu grozi dłuższa przerwa, choć jak zapewniał szkoleniowiec Arki, rokowania nie są takie złe.

Te problemy sprawiły jednak, że w piątek na ławce rezerwowych zasiadło zaledwie sześciu piłkarzy. Jakub Miszczuk, Mateusz Cichocki, Radosław Pruchnik, Tomasz Kowalski, Paweł Wojowski i Marcus da Silva.

Już w trakcie drugiej połowy trener Sikora musiał dokonać wymuszonej zmiany w bramce. W 53. minucie Szromnik leżał na murawie, choć kontaktu z rywalem nie było. Bramkarz Arki, który niedawno był bohaterem reprezentacji Polski U-20 dograł zaledwie siedem minut i po chwili zastąpił go Miszczuk. Dla tego drugiego był to powrót do bramki Arki (w I lidze) po jedenastu miesiącach. Ostatni raz na zapleczu ekstraklasy Miszczuk wystąpił 20 kwietnia w Świnoujściu z Flotą (Arka przegrała tam 0:3). Z kolei 14 sierpnia 2013 roku rozegrał 90 minut w rezerwach gdyńskiego klubu przeciwko Drawie Drawsko Pomorskie.

Wstępne diagnozy w przypadku Szromnika mówią o stłuczeniu talerza biodrowego.

- Jednak na szczegółowe dane dotyczące stanu jego zdrowia poczekamy do wyników badań oraz ich analiz - informuje Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy Arki.

Czy Miszczuk będzie w stanie zastąpić Szromnika? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »