Sport.pl

Debiut, bramka i porażka. Ligowe występy piłkarzy wypożyczonych z Arki

Średnio udana była weekendowa kolejka dla piłkarzy wypożyczonych z Arki do innych klubów. Michał Gałecki zadebiutował w barwach Rozwoju Katowice, Polonia Gdańsk w składzie z Patrykiem Kamolą przegrała z Bałtykiem, z kolei Paweł Brzuzy strzelił bramkę dla Gryfa Wejherowo.
Najwięcej powodów do radości po ostatniej kolejce miał Paweł Brzuzy. 21-latek, który w Gryfie gra na zasadzie rocznego wypożyczenia (do końca tego sezonu), dołożył cegiełkę do wygranej wejherowian z Polonią Bytom. Brzuzy ustalił wynik meczu na 3:1. Gryf w tabeli II ligi grupy zachodniej zajmuje 12. miejsce i do ósmej lokaty zapewniającej grę w przyszłym sezonie na tym szczeblu rozgrywek traci trzy punkty. 21-letni pomocnik, który rozegrał kilka meczów w pierwszej drużynie Arki, jest podstawowym piłkarzem zespołu prowadzonego przez Grzegorza Nicińskiego. Gol strzelony Polonii był jego pierwszym w seniorskiej piłce. W Gryfie Brzuzy gra na prawej obronie.

Debiutu w Rozwoju Katowice doczekał się inny arkowiec - Michał Gałecki. 18-latek jak na razie nie może przebić się do podstawowej "11" śląskiej drużyny. Rozwój wygrał 2:1 z Rakowem Częstochowa, a Gałecki na boisku pojawił się w 75. minucie, kiedy zmienił strzelca pierwszej bramki Adama Żaka. Może więcej szczęścia utalentowany piłkarz będzie miał w drużynie narodowej. "Gała" otrzymał powołanie na towarzyski dwumecz reprezentacji Polski U-18 z Finlandią (1 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim i dwa dni później w Bełchatowie).

Cały mecz między słupkami bramki Polonii Gdańsk rozegrał Patryk Kamola. Jego zespół przegrał 0:2 z Bałtykiem Gdynia.

Czy Brzuzy, Gałecki lub Kamola zagrają kiedyś w pierwszej drużynie Arki? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »


Więcej o: