Były zawodnik Arki Gdynia walczy o koronę króla strzelców II ligi

Janusz Surdykowski świetnie radzi sobie na boiskach II ligi. Były napastnik Arki Gdynia strzelił w weekend swoją trzynastą bramkę w sezonie. Jego gol przesądził o wygranej Bytovii Bytów z Górnikiem Wałbrzych 2:1.
Mecz Bytovii z Górnikiem był spotkaniem na szczycie w grupie zachodniej II ligi. Drugi przed tą kolejką Górnik prowadził od 60. minuty 1:0 po bramce Grzegorza Michalaka z rzutu karnego. Grający przez ponad 60 minut w osłabieniu gospodarze (w 29. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Joshua Balogun Kayode) zdołali jednak odwrócić losy meczu. W 73. minucie wyrównał Mariusz Kryszak, a trzy minuty później zwycięską bramkę dla Bytovii zdobył Janusz Surdykowski. Dla byłego napastnika Arki był to trzynasty gol w sezonie. "Surdyk" prowadzi w klasyfikacji strzelców razem z Wojciechem Okińczykiem z UKP Zielona Góra.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Pawła Janasa awansowała na pozycję wicelidera tabeli (41 punktów). Liderem po 22 kolejkach jest Chrobry Głogów (44 punkty). Górnik Wałbrzych jest trzeci (40). Do rozegrania zostało jeszcze 12 kolejek.

Surdykowski w Bytovii gra od tego sezonu. Najlepszy w jego wykonaniu był wyjazdowy mecz z Jarotą Jarocin, w którym strzelił trzy bramki. Po dwa trafienia dołożył w spotkaniach przeciwko Rakowowi Częstochowa i Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

W Arce "Surdyk" grał przez dwa sezony. W I lidze strzelił łącznie dziewięć goli w 31 występach. Na przełomie kwietnia i maja poprzedniego roku strzelał gola regularnie co mecz. Trafił w kolejkach 25., 26., 27., 28., 29. Po sezonie wygasł mu kontrakt z gdyńskim klubem.

Czy Surdykowski przydałby się Arce? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! »