Sport.pl

Orest Lenczyk: Arka i jej kibice zasługują na ekstraklasę

Bardzo budujące słowa popłynęły z ust Oresta Lenczyka pod adresem trenera Pawła Sikory i jego drużyny. Nestor polskich szkoleniowców po rewanżowym meczu w półfinale Pucharu Polski przyznał, że Arka i jej kibice zasługują na ekstraklasę. Dodał, że patrząc na grę gdynian, są duże szanse na spełnienie marzeń o awansie do ekstraklasy.
Trener Zagłębia sporą część pomeczowej konferencji poświęcił także na wspomnienia związane z Trójmiastem.

- Nie ukrywam, że zawsze z radością przyjeżdżam na Wybrzeże, ale najczęściej opuszczam je ze smutkiem. Mieszkałem tutaj mając 21-23 lata i okres ten wspominam znakomicie - mówił Lenczyk.

Barwnie podsumował też przebieg rewanżowego spotkania pomiędzy Arką i Zagłębiem zakończonego remisem 0:0 [relacja i zdjęcia TUTAJ].

- Jeśli chodzi o mecz, to graliśmy za słabo, żeby wygrać i za dobrze, żeby przegrać - mówił nestor polskich trenerów. - Biorę pod uwagę to, że Arka kilka razy była groźna pod naszą bramką. Uważam, że spełniliśmy oczekiwania kibiców. Po zdecydowanym zwycięstwie w pierwszym meczu [3:0 - przyp. red] zrobiliśmy to, co najważniejsze, czyli awansowaliśmy do finału. Czeka nas jeszcze siedem meczów o wszystko w lidze. Mam nadzieję, że ta przerwa i święta pozwolą nam trochę odpocząć. Spotykamy się w finale z Zawiszą. Nigdy nie byłem na Stadionie Narodowym i mam nadzieję, że będzie to dla mnie przeżycie - dodał szkoleniowiec Zagłębia.

Kilka ciepłych słów doświadczony szkoleniowiec poświęcił także Pawłowi Sikorze i walczącej o awans do ekstraklasy Arce.

- Życzę trenerowi Arki, aby to, o czym się marzy w Gdyni, zostało zrealizowane. Patrząc na grę Arki, widzę takie szanse. Życzę też, aby sędziowie dobrze sędziowali. Kibice Arki, którzy tak licznie przychodzą na jej mecze, zasługują na ekstraklasę - powiedział trener Lenczyk.

Więcej o:
Komentarze (1)
Orest Lenczyk: Arka i jej kibice zasługują na ekstraklasę
Zaloguj się
  • radeba11

    Oceniono 2 razy 0

    To nie kwestia zaslug, tylko umiejetnosci sportowych, sztabu szkoleniowego, zaplecza i finansow.
    radeba.manifo.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX