Były piłkarz Arki Gdynia z sukcesami trenuje kobiecy zespół w USA

Aaron Lines w sezonie 2003/04 grał w II lidze w barwach Arki Gdynia, a obecnie od pięciu lat trenuje kobiece zespoły w USA. Nowozelandczyk prowadzi Western New York Flash, który w latach 2010-12 wygrywał trzy różne ligi, a przed rokiem na finiszu rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej został wyprzedzony przez Portland Thorns FC.
Lines w drużynie narodowej rozegrał 31 meczów i strzelił 4 bramki. Grał na różnych poziomach reprezentacji - w zespołach U-17, U20, U-23, aż w końcu przebił się do pierwszej drużyny. Jego klubowa kariera nie wyglądała zbyt okazale, choć przez cztery lata był w Werderze Brema. Potem reprezentował kolejne niemieckie kluby - Kickers Emden, Vfl Osnabruck Dresdener FC, skąd trafił do ligi polskiej. W międzyczasie przeniósł się do Football Kingz (Auckland) z Nowej Zelandii. W sezonie 2002/03 podpisał kontrakt z Ruchem Chorzów, grającym wówczas w ekstraklasie. Zdołał rozegrać nawet 12 meczów, w tym 11 w pierwszym składzie. Po spadku chorzowian do II ligi grał coraz mniej, ale strzelił za to bramkę w meczu przeciwko GKS-owi Bełchatów. Zimą 2004 roku trafił do Arki. Jednak w drużynie żółto-niebieskich nie wyśrubował wielu minut - raptem 295 (5 meczów - 4 w podstawowej "11"). Po odejściu z gdyńskiego klubu kontynuował karierę w Stanach Zjednoczonych. Najpierw był piłkarzem Portland Timbers, a następnie Rochester Raging Rhinos. Tam zawiesił buty na kołku, by po dwóch latach wrócić do piłki w roli trenera.

W sezonie 2009/10 przejął kobiecą drużynę Buffalo Flash. Największy sukces odniósł jednak z zespołem, w którym pracuje do dziś. W 2010 roku Lines poprowadził Western New York Flash do mistrzostwa W-League, po roku wygrał WPS (Women's Professional Soccer), a w 2012 roku zdobył tytuł najlepszego zespołu WPSL-Elite (zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej). Mało brakowało, a kolejne mistrzostwo byłoby dziełem w NWSL (Women's National Soccer League), jednak na finiszu rozgrywek Western dało się wyprzedzić Portland Thorns FC.

Klub z Nowego Jorku jest własnością rodziny Sahlen, zajmującej się pakowaniem mięsa w Buffalo. Joe Sahlen jest głównym właścicielem, jego córka - nomen omen żona Linesa - Alex to prezes klubu i jednocześnie grająca piłkarka (obrona). Z kolei Lines pełni dwie funkcje - jest trenerem i dyrektorem generalnym.