Kto zastąpi Pawła Sikorę w Arce? Kandydatów jest kilku

Los Pawła Sikory w Arce wydaje się przesądzony. W klubie trwają poszukiwania następców młodego szkoleniowca, który podejmie się wyzwania odrobienia straty do drugiego miejsca i walki o ekstraklasę. Jako kandydatów na trenera żółto-niebieskich wymienia się m.in. Czesława Michniewicza, Piotra Rzepkę oraz Ryszarda Wieczorka.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Klamka w sprawie Sikory zapadła po sobotniej porażce z Dolcanem. Przegrana żółto-niebieskich w ważnym meczu sprawiła, że notowania obecnego trenera Arki bardzo spadły. Już w niedzielę prezes Wojciech Pertkiewicz oraz dyrektor sportowy Czesław Boguszewicz rozmawiali o planie naprawczym, który zakładał zatrudnienie nowego szkoleniowca. W tej sprawie ma zebrać się zarząd klubu z radą nadzorczą. Decyzje miały zapaść jeszcze przed niedzielnym spotkaniem z Kolejarzem Stróże (godz. 12.30). Nowy trener powinien być znany lada moment także dlatego, że we wtorek po dniu przerwy piłkarze spotykają się na treningu. Nie będzie na nim obecny Sikora, który przebywa w Hamburgu na kursie Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do Gdyni ma on wrócić w czwartek i wówczas otrzyma wypowiedzenie kontraktu.

W gronie następców Sikory wymienia się kilka nazwisk. Włodarze Arki rozmawiali już z potencjalnymi następcami młodego szkoleniowca. Już w poprzedniej kolejce (mecz Energetyk ROW - Arka) działacze prowadzili wstępne rozmowy z Ryszardem Wieczorkiem, który ostatnio pracował w Górniku Zabrze, skąd odszedł 9 marca 2014 roku. Poprzednio Wieczorek prowadził Energetyk, Piasta Gliwice, Odrę Wodzisław Śląski i Koronę Kielce.

Na celowniku działaczy jest także inny śląski szkoleniowiec Marcin Brosz. 41-letni trener ostatnie cztery lata spędził w Piaście, z którego został zwolniony tydzień temu. Aż do ubiegłego wtorku był trenerem z najdłuższym ligowym stażem wśród klubów ekstraklasy. Z "Piastunkami" w ubiegłym sezonie wywalczył również historyczny awans do kwalifikacji Ligi Europy.

Czytaj także: Czas Pawła Sikory w Arce dobiegł końca [OPINIA]

Jest też opcja "gdyńska" i, jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, szanse na angaż w Arce tych trenerów stoją najwyżej. Mowa m.in. o Piotrze Rzepce, który często gości na meczu żółto-niebieskich. Zresztą w Gdyni na co dzień mieszka. Arkę zna jak mało kto. Poza tym trenował już rywala Arki w lidze - Górnika Łęczna. Mówi się także o Czesławie Michniewiczu. Były piłkarz Bałtyku Gdynia w sezonie 2008/09 pracował w ekstraklasowej Arce. Potem prowadził Widzew Łódź, Jagiellonię Białystok, Polonię Warszawa oraz Podbeskidzie Bielsko-Białe. Jednak jego kandydatura na starcie jest "spalona", bo do 30 czerwca Michniewcz związany jest kontraktem z Podbeskidziem i do tego czasu nie zamierza podjąć pracy w innym klubie.

Uwadze gdyńskich działaczy nie uszła również dobra praca w rezerwach Grzegorz Witta. Witt w przeszłości był asystentem Dariusza Pasieki. Odpowiadał też za przygotowanie motoryczne w grupach młodzieżowych.