Piotr Rzepka nowym trenerem Arki Gdynia

Potwierdziły się informacje trojmiasto.sport.pl. Nowym trenerem Arki Gdynia zostanie Piotr Rzepka. Zastąpi on na tym stanowisku Pawła Sikorę, który prowadził żółto-niebieskich od listopada 2012 roku. 53-letni szkoleniowiec ma zadanie walkę o ekstraklasę, choć sytuacja gdynian w tabeli jest nie do pozazdroszczenia.
Z oficjalną decyzją o zatrudnieniu nowego trenera działacze Arki wstrzymywali się do czasu powrotu Sikory z Hamburga, gdzie odbył się kolejny cykl szkoleń kursu szkoły trenerów PZPN. Sikora w klubie pojawił się w czwartek przed południem i wręczono mu dymisję. A już o 12.30 pierwszy trening z drużyną poprowadzi jego następca Rzepka. Czasu na poznanie drużyny ma niewiele - w niedzielę (godz. 12.30) gdynian czeka wyjazdowy mecz z Kolejarzem Stróże. Pod nieobecność Sikory nad odpowiednią dawką treningową czuwał we wtorek i środę II trener Arki Robert Wilczyński.

Sikora trenerem żółto-niebieskich został w listopadzie 2012 roku. Przejął wówczas zespół po Czechu Petru Nemecu, którego był asystentem. Łącznie prowadził Arkę w 53 meczach. Miał bilans 27 zwycięstw, 13 remisów i 13 porażek. W bramkach 82:55. O jego zwolnieniu przesądziła porażka z Dolcanem Ząbki 0:2. Co ciekawe, sam zastąpił Nemeca po porażce z Dolcanem w poprzednim sezonie.

Rzepka ma za zadanie wrócić z Arką na ścieżkę zwycięstw i włączyć się do gry o awans. Na pięć kolejek przed końcem sezonu żółto-niebiescy tracą cztery punkty do drugiego Górnika Łęczna.

Nowy szkoleniowiec gdyńskiej drużyny na co dzień mieszka w Gdyni. Ostatnio pracował w Górniku Łęczna (25 czerwca 2011 roku - 30 czerwca 2013 roku). Wcześniej był trenerem Bałtyku Gdynia, Odry Opole, GKS Jastrzębia, TKP Toruń, Unii Tczew i Kaszub Połchowo.

Spore sukcesy odnosił jako piłkarz. Choć urodził się w Koszalinie, to najdłuższy "staż" zaliczył w gdyńskim klubach. W Bałtyku grał osiem lat (1980-88 - 214 meczów i 29 goli) i rok w Arce, do której trafił po przygodzie we Francji. Reprezentował tam barwy Bastii, Guingamp, FC Annonay i AC Ajaccio. Grając dla Arki w sezonie 1998/99 strzelił dla niej 27 bramek i został najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu. Przed wyjazdem do Francji był piłkarzem Górnika Zabrze. Wystąpił w europejskich pucharach w meczach przeciwko Realowi Madryt i Juventusowi Turyn. Ponadto siedem razy założył reprezentacyjną koszulkę.

Rzepka podpisał kontrakt do końca czerwca z opcją przedłużenia o kolejny sezon.