Sport.pl

Prezes Arki uspokaja: Nie mamy żadnych zaległości, a już na pewno nie wobec ZUS-u i urzędu skarbowego

Decyzją komisji licencyjnej przy Polskim Związku Piłki Nożnej Arka nie otrzymała licencji na grę w ekstraklasie. Jednocześnie nie spełniła też wymogów I ligi. Klub uspokaja, a prezes zapewnia, że nie ma powodu do niepokoju. - Nie mamy żadnych zaległości, a już na pewno nie wobec ZUS-u i urzędu skarbowego - mówi trojmiasto.sport.pl Wojciech Pertkiewicz.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Obradująca w poniedziałek Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej odmówiła przyznania licencji Arce Gdynia na ekstraklasę. Co więcej Arce nie przyznano także licencji na I ligę (więcej TUTAJ). Co to oznacza dla klubu z Gdyni?

- Nie mamy żadnych zaległości, a już na pewno nie wobec ZUS-u i urzędu skarbowego. Na bieżąco spłacamy wszystkie zobowiązania. Sam jestem ciekaw, o jakie konkretnie punkty chodzi. Komisja wydaje decyzję na podstawie otrzymanych dokumentów. Być może pojawiły się jakieś nieścisłości i stąd całe zamieszanie. W tym roku, w porównaniu z ostatnimi trzema latami, kondycja finansowa klubu jest najlepsza. Stopniowo regulujemy wszystkie sprawy. Wiem, że kryteria F.03 oraz F.04 dotyczą wielu aspektów - mówi trojmiasto.sport.pl prezes Pertkiewicz.

"W nawiązaniu do dzisiejszego komunikatu Komisji Licencyjnej Klub informuje, że w dniu jutrzejszym otrzyma uzasadnienie decyzji dot. licencji na grę w Ekstraklasie w sezonie 2014/15 i zgodnie z procedurą licencyjną będzie się od niej odwoływał oraz składał stosowne wyjaśnienia i ewentualne dokumenty, których oczekiwać będzie Komisja. Klub zapewnia, że nie są kwestią sporną zobowiązania wobec ZUS i Urzędu Skarbowego, które na bieżąco opłaca, a w złożonej dokumentacji przedstawił stosowne oświadczenia z ww. instytucji. Jednocześnie podtrzymujemy nasze stwierdzenia przed sezonem, że Klub jest w zdecydowanie lepszej kondycji finansowej niż 1-2 lata temu, gdy otrzymywał poprzednie licencje. Mamy nadzieję, że w drodze odwoławczej uzyskamy akceptację Komisji dla złożonego wniosku" - czytamy z kolei w oświadczeniu gdyńskiego klubu.

PAWEŁ SIKORA SPOWIADA SIĘ ZE SWOICH GRZECHÓW W ARCE


Więcej o:
Komentarze (3)
Prezes Arki uspokaja: Nie mamy żadnych zaległości, a już na pewno nie wobec ZUS-u i urzędu skarbowego
Zaloguj się
 • rg123

  Oceniono 15 razy -5

  wciskać kit to możecie nawiedzonym, prymitywnym kibolom; gdyby były dokumenty z ZUS i US oraz dokumenty bankowe potwierdzające, ze na określony dzień nie ma zaległości finansowych to żadna komisja nie byłaby w stanie tego negować. W finansach przemawiają dokumenty a nie pustosłowia prezesów .

 • rozbojnick

  Oceniono 16 razy -6

  Nikt nie chce tej patologii w Ekstraklasie i bardzo dobrze. Jedna z największych kibolskich żulerni, to obszczymurki z Arki.

 • block-buster

  Oceniono 19 razy -9

  Bezprzedmiotowe zupelnie sa klamstwa prezesa Arki,ze finansowo jest w klubie OK.Dokumenty mowia prawde.Klub jest bankrutem.A co nie mniej wazne - Arka ma bardzo iluzoryczne szanse na awans do najwyzszej ligi.Ani gornicy z Lecznej ani GKS nie dadza sobie odebrac prowadzenia w lidze przez najblizsze dwie kolejki.Bandy najgorszego kibolstwa z Arki nie beda wiec na szczescie podrozowaly po stadionach Polski i probowaly je demolowac.Bo tylko to oni potrafia,niestety...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX