Sport.pl

Pierwsze kadrowe decyzje w Arce. Pięciu odchodzi. Kolejni wkrótce

W poniedziałek piłkarze Arki spotkali się na ostatnim treningu przed urlopami. Jednocześnie w klubie zapadły pierwsze decyzje kadrowe. Z Gdynią pożegna się pięciu piłkarzy. Kolejnych ruchów powinniśmy spodziewać się w najbliższych dniach.
Już przed meczem z Termalicą Nieciecza pisaliśmy, że z Arką rozstanie się ze "starą gwardią". O tym, że na początku tego tygodnia mają zapaść pierwsze decyzje po sezonie informował nas też prezes Wojciech Pertkiewicz. W poniedziałek żółto-niebiescy spotkali się na ostatnim treningu przed urlopami, które potrwają do 23 czerwca. Tydzień później kontrakt kończył się m.in. Marcinowi Radzewiczowi. I "Radza" nie wypełni go do końca. W Arce doświadczony pomocnik grał od sezonu 2011/12. Zadebiutował w meczu z Wartą Poznań 23 lipca 2011. Rozegrał w gdyńskim klubie 106 spotkań, z czego 63 w pełnym wymiarze czasu. Zdobył też cztery bramki.

Ponadto Arka pożegnała się z piłkarzami wypożyczonymi zimą: Mateusz Cichockim (17 meczów), Tomaszem Kowalskim (13 meczów), Pawłem Oleksym (6 meczów i 1 bramka) oraz Igorem Tyszczenko (6 meczów).

- Decyzje dotyczące pozostania lub odejścia kolejnych zawodników zapadną w najbliższym czasie. Także decyzja dotycząca prowadzenia pierwszego zespołu po okresie urlopów, które potrwają do 23 czerwca, zapadnie wkrótce - informuje Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy Arki.

WOJCIECH PERTKIEWICZ: NIE UCIEKAM OD ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BRAK AWANSU ARKI


Więcej o:
Komentarze (1)
Pierwsze kadrowe decyzje w Arce. Pięciu odchodzi. Kolejni wkrótce
Zaloguj się
  • radeba11

    Oceniono 6 razy 0

    Szkoda Oleksego, moglby u Millera zalatwic premie za awans do ekstraklasy w przyszlym sezonie. Cale SLD uwielbia futbol.
    radeba.manifo.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX