Mateusz Szwoch piłkarzem Legii Warszawa. Kontrakt na cztery lata

Mateusz Szwoch piłkarzem Legii Warszawa. Utalentowany pomocnik trafi na Łazienkowską z Arki Gdynia. Z mistrzem Polski 21-latek podpisał czteroletni kontrakt.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Już kilka tygodni temu mówiło się o tym, że Szwoch opuści Arkę i przeniesie się do jednego z klubów ekstraklasy. Na meczach w Gdyni obserwowali go wysłannicy Lecha Poznań, Cracovii, Śląska Wrocław, a nawet Lechii Gdańsk, jednak ofertę złożyli przedstawiciele Legii.

Szwoch zwrócił uwagę wysłanników ekstraklasy, rozgrywając bardzo dobrą rundę wiosenną. Młody pomocnik był filarem Arki i jednym z najlepiej wyszkolonych piłkarzy I ligi. Już od najmłodszych lat widziano w nim duży talent. Do żółto-niebieskich trafił, będąc nastolatkiem. Został wykupiony z Borowiaka Czersk za ok. 3 tys. złotych (jego sylwetka TUTAJ).

Utalentowany pomocnik wstrzymywał się z decyzją do końca rozgrywek I ligi. Chciał dograć sezon i być fair wobec Arki, która tak naprawdę go wypromowała. Gdy stało się już jasne, że Arka nie ma szans na awans, pojawiła się informacja, że Szwoch jest już jedną nogą w Legii. W poniedziałek "Bania" pojawił się na testach w stołecznym klubie, a we wtorek podpisał czteroletni kontrakt z Legią. 21-latek miał ważną umowę z Arką do 30 czerwca. Na konto gdynian wpłynie jedynie ekwiwalent za wyszkolenie. To ok. 320 tys. złotych.

W sumie w barwach gdyńskiego zespołu Szwoch rozegrał 74 spotkań w I lidze, w których strzelił 12 goli. W pierwszym zespole zadebiutował 8 października 2010 roku w meczu przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. Mateusz jest także młodzieżowym reprezentantem Polski

REWOLUCJA KADROWA W ARCE. KTO ZOSTANIE, KTO ODEJDZIE?


Zdjęcie DLEG22w: Legia Warszawa - koszulka polo damska Adidas Zdjęcie RLEG03: Legia Warszawa - koszulka Adidas Zdjęcie RLEG04j: Legia Warszawa - koszulka junior Adidas
DLEG22w: Legia Warszawa - k... RLEG03: Legia Warszawa - ko... RLEG04j: Legia Warszawa - k...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info