Mateusz Szwoch: Każdy marzy o grze w Legii

- Legia to najlepszy klub w Polsce i każdy marzy, żeby kiedyś się w nim znaleźć. Mi przydarzyła się taka okazja, więc grzechem byłoby z niej nie skorzystać - powiedział Mateusz Szwoch, który we wtorek podpisał czteroletni kontrakt z drużyną mistrzów Polski. Przez ostatnich kilka lat utalentowany pomocnik grał w Arce Gdynia.
Szwoch w barwach gdyńskiego zespołu rozegrał 74 spotkania, w których strzelił 12 goli. W pierwszym zespole zadebiutował 8 października 2010 roku w meczu przeciwko Zawiszy Bydgoszcz. Arka otrzyma za niego ok. 320 tys. zł ekwiwalentu za wyszkolenie. Piłkarz miał ważny kontrakt z I-ligowcem do czerwca tego roku.

- Legia to najlepszy klub w Polsce i każdy marzy, żeby kiedyś się w nim znaleźć. Mi przydarzyła się taka okazja, więc grzechem byłoby z niej nie skorzystać. Jestem ambitnym zawodnikiem, a warszawianie dali mi najlepsze warunki do rozwoju. Mam nadzieję, że wykorzystam je w stu procentach - powiedział 21-latek.

Jak podkreślił, nie boi się rywalizacji w silnej kadrowo drużynie.

- Mam nadzieję jak najszybciej wskoczyć do wyjściowej jedenastki. Nie jestem minimalistą, więc nie interesuje mnie przesiadywanie na ławce rezerwowych - dodał Szwoch, który kilka lat temu został wykupiony z Borowiaka Czerska za kilkadziesiąt piłek i ok. 3 złotych (tutaj więcej).

Szwoch podpisał z Legią czteroletni kontrakt (więcej TUTAJ).

REWOLUCJA KADROWA W ARCE. KTO ZOSTANIE, KTO ODEJDZIE?